GUS: ceny książek w górę

GUS: ceny książek w górę

GUS: ceny książek w górę

Udostępnij

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2023 roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 6,6 proc. (przy wzroście cen usług – o 8,6 proc. i towarów – o 5,9 proc.). W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,7 proc. (w tym towarów – o 1 proc., przy spadku cen usług – o 0,1 proc.).

Cena książek we wrześniu tego roku wzrosły 8,8% w porównaniu z listopadem 2022 roku. W porównaniu zaś z październikiem 2023 ceny wzrosły o 1,4%. Z kolei ceny gazet i czasopism w listopadzie w porównainu do listopada ub. roku wzrosły o 5,2%. I w porównaniu z październikiem spadły o 4,3%.

Eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego w komentarzu do danych GUS stwierdzają, że inflacja w listopadzie utrzymała się na stabilnym poziomie. “Mocniej spadła inflacja bazowa – z 8,0 do 7,6 proc. To efekt niższego tempa wzrostu cen odzieży, utrzymania mieszkania czy opieki zdrowotnej. Równocześnie wciąż dynamicznie rosną ceny usług – w listopadzie były o 8,6 proc. większe niż rok temu” – czytamy w opinii PIE.

źródło: https://rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się