Hanna Krall

Hanna Krall

Hanna Krall w Krakowie!

Udostępnij

Hanna Krall niedawno została uhonorowana nagrodą Warszawski Twórca, najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym w ramach konkursu o Nagrodę Literacką m. st. Warszawy.

Wcześniej, na początku kwietnia, przy szczelnie wypełnionej widowni spotkała się z czytelnikami w Nowym Teatrze na Mokotowie. Ostatnio autorka musiała przedłużyć swój pobyt na Warszawskich Targach Książki, żeby podpisać wszystkie przyniesione egzemplarze Fantomu bólu i zamienić słowo z każdym z czytelników. Teraz pora na Kraków.
 
W środę 7 czerwca o 18.00 Hanna Krall pojawi się na Scenie im. St. Wyspiańskiego krakowskiej PWST. Fragmenty Fantomu bólu przeczyta Jerzy Stuhr, a rozmowę z gośćmi poprowadzi Remigiusz Grzela.

Wstęp na spotkanie jest wolny, serdecznie zapraszamy.

Fantom bólu to publikacja  wyjątkowa: kultowe teksty mistrzyni reportażu, która „zapisuje świat” w niepowtarzalnym stylu.  W skład jej wielkiej księgi opowieści, czyli  ponad tysiącstronicowego tomu, wchodzą: Zdążyć przed Panem Bogiem, Sublokatorka, Okna, Hipnoza, Taniec na cudzym weselu, Dowody na istnienie, Tam już nie ma żadnej rzeki, To ty jesteś Daniel, Wyjątkowo długa linia, Król kier znów na wylocie, Różowe strusie pióra i Biała Maria  - z najnowszą, dopisaną specjalnie do tej edycji częścią zatytułowaną Podwójne życie Władysława Sokoła.

Edycja Fantomu bólu łączy  się z ważną rocznicą. 2017 rok to czterdziesta rocznica publikacji Zdążyć przed Panem Bogiem – ten kanoniczny i przełomowy dla kariery pisarskiej Hanny Krall reportaż pojawił się po raz pierwszy w 1977 roku nakładem właśnie Wydawnictwa Literackiego.
 
Hanna Krall w swoich tekstach ocala nie tylko nazwiska, miejsca i historie, ocala też pojedyncze gesty.  Jak fotograf wydobywa jakiś drobiazg na pierwszy plan, a tło pozostawia w nieostrości, tak ona w jednym akapicie uwypukla coś, co inni może by zbagatelizowali. Kall jest też odważna. W przegadanym świecie  proponuje małomówność - ze wstępu Mariusza Szczygła.


Środa, 7 czerwca, godz. 18.00
PWST, ul. Straszewskiego 22
Scena im. St. Wyspiańskiego
WSTĘP WOLNY

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się