HarryPotterAtHome, edukacyjna licencja od J.K. Rowling

HarryPotterAtHome, edukacyjna licencja od J.K. Rowling

HarryPotterAtHome, edukacyjna licencja od J.K. Rowling

Udostępnij

W związku z panującą epidemią koronawirusa i w odpowiedzi na liczne pytania dotyczące wykorzystania książek z serii Harry Potter w procesie zdalnego nauczania, a także publicznego czytania na głos fragmentów książek w internecie, J.K. Rowling udzieliła nauczycielom licencji na korzystanie ze swego cyklu w procesie zdalnego nauczania

Poniżej oficjalne stanowisko agenta autorki:

„Publikacja elektronicznych materiałów zawierających fragmenty przeczytanych na głos poszczególnych tomów serii Harry Potter wraz z prezentacją okładki może mieć miejsce wyłącznie w zabezpieczonych sieciach szkolnych lub na zamkniętych platformach edukacyjnych, takich jak Google Classroom, Schoology, Edmondo, Discovery Education, w celu odsłuchania treści książek przez uczniów, na podobnych zasadach, jak podczas lekcji w szkole.

Materiały wideo zawierające czytane na głos książki z serii Harry Potter mogą być umieszczone na platformach edukacyjnych i/lub w zabezpieczonych sieciach szkolnych do końca bieżącego roku szkolnego (2019/2020), po czym powinny zostać trwale usunięte ze wspomnianych platform i/lub sieci.

Materiały wideo (lub ich fragmenty) przedstawiające czytanie na głos nie mogą być umieszczane w serwisie YouTube ani żadnej innej platformie, nie mogą być też wykorzystywane do celów komercyjnych.

Prosimy – o ile to nie jest konieczne – nie modyfikować ani nie skracać tekstu żadnej z książek serii Harry Potter podczas czytania na nagraniu.

Prosimy nie udostępniać wspomnianych materiałów wideo w całości, ale zachęcamy do publikowania linków do filmów lub zajawek (nie dłuższych niż 30 sekund) w celach informacyjnych w Państwa kanałach społecznościowych”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się