Bezglutenowa mama
Herosi. 20 historii o polskich olimpijkach i olimpijczykach

Herosi. 20 historii o polskich olimpijkach i olimpijczykach

Herosi. 20 historii o polskich olimpijkach i olimpijczykach

Udostępnij

Mimo przełożenia letnich igrzysk olimpijskich w Tokio wydawnictwo ZNAK zdecydowało się, iż  nie będzie przekładać premiery książki zaplanowanej na 29 lipca. Książki o polskich herosach – olimpijkach i olimpijczykach. Uznano, że każda okazja jest dobra, by podzielić się z czytelnikami tymi dwudziestoma fantastycznymi historiami.

Mają szczerą nadzieję, że te opowieści (głównie skierowane do dzieci, acz dzieckiem-czytelnikiem jest się w każdym wieku) przypadną Państwu do gustu i obronią się z łatwością, tak, jak Jerzy Kulej bronił się przed prawymi sierpowymi przeciwników.

Warto zaufać tym herosom, bo to odważni, wytrwali i nieprzewidywalni sportowcy. Nie mieszkają na Olimpie, ale obok nas. Znamy ich twarze z telewizji. Gdy stają na linii startu, cała Polska wstrzymuje oddech z emocji, ale oni zachowują olimpijski spokój. O wyniku mogą zadecydować niewygodne buty, podmuch wiatru albo… warkocz, o którym później dyskutuje cała Polska, jak miało to miejsce w przypadku Elżbiety Krzesińskiej. Za każdym medalem kryje się inna, niezwykła historia.

 

Z okładki, którą zilustrował Matteo Ciompallini, piłeczkę odbija do Państwa Natalia Partyka. Historie wszystkich – których z braku miejsca nie sposób tu wymienić – z polotem i żyłką sportowego zacięcia opisał Adam Szczepański.

Niech inni poznają barwne i zaskakujące historie legendarnych polskich olimpijek i olimpijczyków!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się