Imieniny Jana Kochanowskiego 2022 odbędą się w czerwcu

Imieniny Jana Kochanowskiego 2022 odbędą się w czerwcu

Imieniny Jana Kochanowskiego 2022 odbędą się w czerwcu

Udostępnij

25 czerwca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie odbędą się Imieniny Jana Kochanowskiego. W związku z tym, że 2022 r. jest Rokiem Marii Konopnickiej, to ona została bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia

Literacki piknik organizowany przez Bibliotekę Narodową odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty. W ubiegłym roku z powodu pandemii wydarzenie zostało odwołane. W literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak zawsze wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy. Tradycyjnie odbędzie się też kiermasz, w którym weźmie udział kilkadziesiąt wydawnictw.

Program wydarzenia zostanie ogłoszony już wkrótce. Na razie organizatorzy zapowiadają moc atrakcji dla najmłodszych czytelników, o które zadbają m.in. Teatr Baj i zespół Czereśnie. Podobno podczas Imienin w Ogrodzie Krasińskich będzie można także spotkać… krasnoludki. Twórczość Marii Konopnickiej ma bowiem stać się pretekstem m.in. do rozmów o ukochanych książkach z dzieciństwa. 

Organizatorzy zapowiadają także, że podczas Imienin Jana Kochanowskiego nie zabraknie również stałych punktów programu: meczu poetyckiego, spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, wykonania „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” (tym razem w interpretacji Tadeusza Woźniaka, z udziałem Jolanty Majchrzak, Asi Nawojskiej i Mikołaja Trzaski) czy dansingu pod gwiazdami.

Imieniny Jana Kochanowskiego to doroczny literacki piknik, który odbywa się w Ogrodzie Krasińskich oraz sąsiadującym z nim Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie. Po raz pierwszy został on zorganizowany przez Bibliotekę Narodową w 2012 roku. Każda edycja wydarzenia poświęcona jest innej postaci. Dotychczas patronami Imienin byli: Leopold Tyrmand, Julian Tuwim, Zbigniew Herbert, Joseph Conrad, Tadeusz Boy-Żeleński, Krzysztof Kamil Baczyński, Gustaw Herling-Grudziński oraz Franciszka i Stefan Themersonowie.

W 2020 roku Anna Wysocka i Maciej Marcisz z Nowego Klubu Czytelniczego skierowali petycję do Biblioteki Narodowej, domagając się, by patronką Imienin uczynić kobietę. Jak widać, organizatorzy nie pozostali obojętni wobec tej inicjatywy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się