Sztuka w Polsce 1945 - 2005
Biblioteka Narodow,  Imieniny Jana Kochanowskiego

Biblioteka Narodowa, Iimieniny Jana Kochanowskiego

Imieniny Jana Kochanowskiego już 30 czerwca!

Udostępnij

Już 30 czerwca odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego, literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową. W roli gościa specjalnego – Zbigniew Herbert

W pozostałych rolach – czołowi polscy pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy. Wspólnie spróbujemy prześwietlić postać i twórczość autora „Barbarzyńcy w ogrodzie”, porozmawiamy o bohaterach PRL-owskiej codzienności, ułożymy ABC najnowszej poezji i zapytamy, czy literatura piękna nadal może być zaangażowana. Z Filipem Springerem i Tomaszem Koniorem będziemy dyskutować o „sztuce z fantazji i kamienia”, z Łukaszem Orbitowskim posnujemy wizje alternatywnych historii Rzeczypospolitej, a Grzegorz Kasdepke zaprosi najmłodszych czytelników do wspólnego filozofowania. A to wszystko tradycyjnie w Ogrodzie Krasińskich – najbardziej literackim parku w Warszawie. 

Nie zabraknie też żelaznych punktów programu: ściągającego tłumy kibiców Meczu poetyckiego (z Jadwigą Jankowską-Cieślak i Andrzejem Sewerynem jako kapitanami przeciwnych drużyn), slamu poetyckiego czy Wieczorynki (poświęconej w tym roku greckiej mitologii). Swoją obecność zapowiedział też Klub Komediowy, a za część muzyczną będą odpowiedzialne m.in. zespoły Kwadrofonik i Maryna C. I jak co roku pojawią się czołowi polscy wydawcy, którzy obiecali wystawić książki w imieninowych cenach!

Pełny program wydarzenia już wkrótce.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się