Eurolis Seminar 2018, Instytut Książki

Eurolis Seminar 2018, Instytut Książki

Instytut Książki na EUROLIS Seminar 2018

Udostępnij

W najbliższy piątek Instytut Książki będzie gościem międzynarodowego seminarium EUROLIS Seminar 2018 odbywającego się w Londynie. Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone dobrym praktykom, dzięki którym biblioteki mogą dotrzeć ze swoją ofertą do nowych grup odbiorców. Czołowi eksperci z różnych krajów europejskich podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami na temat najlepszych strategii dla bibliotek.

Instytut Książki reprezentować będą Katarzyna Wasiutyńska i Gabriela Dul, które opowiedzą o projektach promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Brytyjskiej publiczności przybliżymy najważniejsze założenia kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” oraz podzielimy się doświadczeniami i efektami z pierwszego roku realizacji ogólnopolskiego projektu bookstartowego, w ramach którego rocznie 360 tys. nowo narodzonych dzieci otrzymuje w szpitalach wyjątkowe „Wyprawki czytelnicze”. Mając na uwadze odbiorców seminarium, chcemy też zwrócić szczególną uwagę na korzyści – zarówno na dzieci i ich rodziców, jak i bibliotek – wynikające z drugiego etapu kampanii, czyli akcji skierowanej do trzylatków. „Wyprawki Czytelnicze” zawierające książkę, ale też Kartę Małego Czytelnika czekają na nich w blisko 3 tysiącach bibliotek i są zaproszeniem do pełnoprawnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz wypracowania z rodzicem nawyku chodzenia do biblioteki i częstego czytania. Spróbujemy też na przykładzie projektu „Upoluj swoją książkę”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL (we współpracy z Krakowskim Biurem festiwalowym i platformą e-bookową Woblink), odpowiedzieć na pytania, czy smartfon może być „książką”, a także jak zachęcić młodzież do czytania, wykorzystując nowe technologie i media społecznościowe.

EUROLIS Seminar odbywa się corocznie pod innym hasłem przewodnim i jest skierowane do wszystkich bibliotekarzy w Wielkiej Brytanii.

EUROLIS powstał w 2015 r. z inicjatywy bibliotekarzy europejskich instytutów kultury mieszczących się w Londynie. Członkowie organizacji postanowili współpracować i promować europejskie języki w Wielkiej Brytanii we współpracy z CILIP – organizacją zrzeszającą bibliotekarzy i specjalistów ds. zarzadzania informacją i wiedzą.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się