Instytut Książki na Festival du Livre de Paris

Instytut Książki na Festival du Livre de Paris

Instytut Książki na Festival du Livre de Paris [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

W niedzielę zakończył się Festival du Livre de Paris. Impreza odbyła się po raz pierwszy w nowej formule – jako kiermasz francuskojęzycznych wydawców i towarzyszący mu polifoniczny festiwal literatury. Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Paryżu zorganizował szereg spotkań z polskimi autorami – Rafałem Kosikiem, Martyną Bundą i Barbarą Klicką.

Polski program na festiwalu otworzyło spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem książek science-fiction i znawcą twórczości Stanisława Lema, i Pierre'em Gevartem, redaktorem naczelnym „Galaxie”, połączone z otwarciem wystawy prezentującej ilustracje Daniela Mroza do książek Stanisława Lema. Kosik i Gevart rozmawiali o Lemie, jego doświadczeniu dwóch totalitaryzmów, o humorze, optymizmie i pesymizmie w twórczości SF, a także o trudnościach, jakie taka literatura stawia przed tłumaczem.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 17:00 w Café Le Piquet odbyło się na spotkanie autorskie z Martyną Bundą, autorką książki „Les Cœurs endurcis” (Editions Noir sur Blanc, tytuł oryg. „Nieczułość”), z udziałem tłumaczki Caroline Raszki-Dewez.

W niedzielę we współpracy z Instytutem Rumuńskim w Paryżu organizowaliśmy debatę poświęconą roli kobiecych autorek we współczesnej literaturze, z udziałem Martyny Bundy i Barbary Klickiej oraz pisarek z Rumunii: Floriny Ilis i Aliny Nelegi (Grand Palais Ephémère, stoisko Rumunii).

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Café Le Piquet odbyło się spotkanie z Barbarą Klicką wokół jej książki „Sanatorium” (Editions Intervalles), z udziałem tłumaczki Nathalie Le Marchand.

Obie polskie pisarki podpisywały także książki na stoiskach swych francuskich wydawców w Grand Palais Ephémère.

Poniżej przedstawiamy garść zdjęć z paryskiej imprezy:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się