Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Udostępnij

W środę w Mińsku rozpoczęły się XXVII Międzynarodowe Targi Książki. Instytut Książki przygotował dla białoruskich czytelników sobotnie spotkanie z Katarzyną Ryrych i Grażyną Rigall. W czasie targów swoją premierę ma także wsparty w ramach Programu Translatorskiego ©Poland dwutomowy zbiór poezji i esejów Zbigniewa Herberta.

Spotkanie z Katarzyną Ryrych i ilustratorką jej „Łopianowego pola” Grażyną Rigall odbędzie się przy okazji premiery książki, która uzyskała wsparcie w ramach naszego Programu Translatorskiego ©Poland.

W czasie targów odbywa się także premiera wspartego przez Instytut Książki dwutomowego zbioru utworów poetyckich i eseistyki Zbigniewa Herberta, który ukazał się nakładem wydawnictwa Lohvinau. Nad przekładami pracował zespół tłumaczy: Maryna Kazłouskaja, Maryna Szoda, Maryja Martysiewicz, Aleh Minkin, Andrej Chadanowicz, Sierż Minskiewicz, Tacciana Słinka oraz Juraś Buszliakou.

Główny organizator polskiej prezentacji na targach w stolicy Białorusi, którym jest Instytut Polski w Mińsku, prezentuje ponadto wspierane przez siebie pozycje, m.in. nowy przekład „Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy” Sergiusza Piaseckiego i „Koniec samotności” niezwykle popularnego na Białorusi Janusza L. Wiśniewskiego (szerzej pisaliśmy na ten temat pod tym adresem).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się