Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie [zdjęcia]

Udostępnij

Dziś rozpoczęły się Frankfurter Buchmesse, najważniejsze branżowe wydarzenie w świecie wydawniczym. Co roku bierze w nim udział około 300 tysięcy odwiedzających. Wśród nich nie zabrakło Instytutu Książki, który jest organizatorem polskiego stoiska.

Na polskim stoisku przedstawi się 47 wystawców, a wśród nich: wydawnictwa literatury pięknej, religijne, naukowe, edukacyjne, dziecięce, a także instytucje (m.in. Instytut Literatury, Wydawnictwo Sejmowe, Narodowe Centrum Kultury), organizatorzy targów krajowych, drukarnie i producent czytników elektronicznych.

Instytut Książki pokaże nowości wydawnicze 2018 i 2019 roku, dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND, książki nominowane do najważniejszych nagród literackich w Polsce oraz książki dla dzieci wyróżnione w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. Z okazji frankfurckich targów książki premierę będzie miał jutro również tegoroczny katalog „New Books from Poland”, w którym zaprezentujemy 30 książek. Przygotowaliśmy także specjalną stronę dla wydawców z zagranicy: booksfrompoland.pl.

Jak co roku Instytut Książki wydaje także angielskojęzyczną broszurę z aktualnymi informacjami na temat polskiego rynku książki, „Polish Book Market”. W odróżnieniu od lat ubiegłych z myślą o ekologii zrezygnowaliśmy z wydania papierowego na rzecz wersji elektronicznej.

Poniżej przedstawiamy garść zdjęć z tegorocznego stoiska:

Zdjęcia


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się