Międzynarodowe Targi Non/fiction, Moskwa

Międzynarodowe Targi Non/fiction, Moskwa

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Non/fiction w Moskwie

Udostępnij

W środę 28 listopada w moskiewskim Domu Artysty rozpoczynają się 20. Międzynarodowe Targi Książki Non/fiction. Na tej najważniejszej na rosyjskim rynku książki imprezie o charakterze branżowym spodziewanych jest 300 wystawców z 20 państw i ponad 30 000 odwiedzających – profesjonalistów z branży i miłośników książki. Polskie stoisko na Non/fiction organizuje Instytut Książki przy wsparciu Instytutu Polskiego w Moskwie.

Na stoisku o powierzchni 12 m kw. Instytut Książki zaprezentuje nowości wydawnicze z katalogu „New Books from Poland”, przekłady wydane w ostatnim czasie w Rosji przy wsparciu Programu Translatorskiego ©Poland, wybór pozycji poświęconych historii Polski, a także najlepsze polskie książki dla dzieci.

W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości i zarazem Roku Zbigniewa Herberta program polskiej prezentacji oparty jest na dwóch filarach: historii Polski oraz twórczości jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku. Program uzupełni premiera rosyjskiego przekładu Gugary Andrzeja Dybczaka wydanej przy wsparciu Programu Translatorskiego ©Poland oraz ciekawy program ilustratorski przygotowany we współpracy z rosyjskim Wydawnictwem Samokat, które przy wsparciu Instytutu Książki wydało w Rosji m.in. W morze! i W góry! Piotra Karskiego.

Polski program na targach Non/fiction obejmuje spotkania autorskie i dyskusje, m.in. z udziałem Piotra Gursztyna o narodowych narracjach historycznych w literaturze i dyskursie publicznym (1 grudnia, godz. 15:30, Centrum Prasowe), dr. Józefa Ruszara i Andrzeja Franaszka oraz uznanego rosyjskiego tłumacza Anatola Rojtmana o przekładzie Wierszy zebranych Zbigniewa Herberta (2 grudnia, godz. 12:00, Kawiarnia Literacka), Andrzeja Dybczaka wokół wyczekiwanej premiery syberyjskiej Gugary (1 grudnia, godz. 14:00, Centrum Prasowe). Na targach odbędą się także warsztaty kreatywne Piotra Karskiego dla dzieci (2 grudnia, 13:30, strefa dziecięca) i artystów ilustracji (2 grudnia, 19:30). 

Rozwinięciem moskiewskiej prezentacji będzie dyskusja panelowa z udziałem dr. Józefa Ruszara i Andrzeja Franaszka w Sankt Petersburgu, zorganizowana przez Instytut Polski w tym mieście. Z kolei dzięki współpracy Instytutu Książki z Wydawnictwem Samokat Piotr Karski wystąpi – poza targami – w Sankt Petersburgu i Moskwie z wykładami i warsztatami także w kilku szkołach podstawowych, popularnej księgarni i siedzibie Stowarzyszenia Młodych Architektów.

Polskie stoisko na Międzynarodowych Targach Książki Non/fiction uzyskało status projektu realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i będzie oznaczone identyfikacją wizualną Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Moskiewskie targi potrwają do niedzieli 2 grudnia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się