Instytut Książki na XXV Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Instytut Książki na XXV Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Instytut Książki na XXV Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Udostępnij

Już w najbliższy czwartek rozpoczną się XXV Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Na jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń nie mogłoby zabraknąć Instytutu Książki. Będzie nas można znaleźć na stoisku A5, gdzie będziemy prezentować między innymi nasze czasopisma patronackie, a także wydawane przez nas książki. Zapraszamy również serdecznie na organizowane przez nas panele.

Poniżej przedstawiamy panele Instytutu na Targach Książki w Krakowie:

  • 27.10 16:00-16:50, sala Lwów A

Wsparcie i rola niezależnych księgarni, czyli czym jest „Certyfikat dla małych księgarni”

Dyskusja będzie szansą nie tylko na zaprezentowanie programu – jego założeń, celów, oczekiwanych rezultatów, ale przede wszystkim okazją do rozmowy o kondycji, roli i znaczeniu małych, niezależnych księgarni. O wyzwaniach, jakie przed nimi stoją i możliwościach, z jakich mogą skorzystać (jedną z nich jest właśnie dofinansowanie w programie „Certyfikat dla małych księgarni”).

Uczestnicy: prof. Grzegorz Nieć – jeden z ekspertów oceniających wnioski składane w tym programie, bibliolog, historyk, polonista, naukowiec; Ewa Gąsior – specjalistka w Dziale Analiz i Projektów Specjalnych w Instytucie Książki, odpowiedzialna m.in. za wdrażanie programu „Certyfikat dla małych księgarni”; Paweł Danel – beneficjent programu „Certyfikat dla małych księgarni”, księgarz współprowadzący od wielu lat księgarnię Liber znajdującą się na terenie Uniwersytetu Śląskiego.

Rozmowę poprowadzi red. Jakub Kukla.

  • 28.10 14:00-14:50, sala Lwów A

Prezentacja dwumiesięcznika literackiego „Topos” i Biblioteki „Toposu

Uczestnicy: Tadeusz Dąbrowski - prowadzący, Krzysztof Kuczkowski

Autorzy tomików wydanych wraz z nr 1 i 2 „Toposu”: Paulina Subocz-Białek i Robert Gawłowski

  • 29.10 11:00-11:50, sala Praga B - Dziecięca Strefa Warsztatowa 

„Jesteś jedyny, jesteś jedyna! – warsztaty dla dzieci z Wojciechem Widłakiem, Aleksandrą Krzanowską oraz Krasnalem w Krzywej Czapce”.

Znany i lubiany autor literatury dla dzieci oraz znakomita ilustratorka są autorami książki „Krasnal w Krzywej Czapce”, którą w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” od listopada 2022 r. będą mogły otrzymać wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym w bibliotekach publicznych w całej Polsce. 

  • 30.10 14:00-14:50, sala Lwów B

Nowe przekłady starych arcydzieł – „Literatura na Świecie"

Uczestnicy: Marcin Szuster, Maciej Libich, Krzysztof Cieślik

Co definiuje literackie arcydzieło? Może fakt, że potrafi zachwycić kolejne pokolenia czytelników? Ale czy to samo można powiedzieć o tłumaczeniach? Czy najlepsze przekłady też się nie starzeją? A wreszcie: czy również przekłady klasyki mogą okazać się klasyką? Pytania ta wydają się szczególnie ważne w ostatnich latach, kiedy powstaje coraz więcej nowych przekładów starych arcydzieł. O tym zjawisku – choć nie tylko – dyskutować będą redaktorzy „Literatury na Świecie”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Cieślik.

***

Ponadto Polska Izba Książki przy wsparciu Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny organizuje na dużych targach stoisko Komitywy Niszowych Wydawców. Ma ono umożliwić udział w targach małym wydawcom, którzy ze względów finansowych sami nie mogliby sobie na to pozwolić (więcej na ten temat tutaj).

Udział w XXV Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie potwierdziło czterystu siedemdziesięciu wystawców i dziewięciuset autorów. Wśród nich Radek Rak, Szczepan Twardoch, Anna Kańtoch, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik, Roma Ligocka i Andrzej Stasiuk.

Więcej na temat imprezy pod adresem: https://www.ksiazka.krakow.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się