IPN po raz drugi ogłasza konkurs o nagrodę „Sygnety Wydawnictwa IPN”

IPN po raz drugi ogłasza konkurs o nagrodę „Sygnety Wydawnictwa IPN”

IPN po raz drugi ogłasza konkurs o nagrodę „Sygnety Wydawnictwa IPN”

Udostępnij

W poniedziałek rozpoczyna się głosowanie internautów na Najlepszą Książkę Roku 2023 wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej w 2. konkursie o Nagrodę „Sygnety Wydawnictwa IPN”. Do 10 marca na głosy czytelników oczekuje 49 tytułów. Laureaci zostaną zaprezentowani podczas gali, która odbędzie się 20 marca.

"Nagroda "Sygnety Wydawnictwa IPN" jest przyznawana w drodze konkursu na najlepszą książkę roku wyłonioną spośród publikacji, które w metryce mają rok wydania poprzedzający edycję ogłoszenia nagrody. Nagroda ma na celu nie tylko docenienie autorów, którzy publikują u nas od dawna, ale również zainspirowanie nowych" - podało w poniedziałek biuro prasowe instytutu.

Nagrodę przyznaje się w kategoriach: monografii, publikacji popularnonaukowego wydawnictwa źródłowego, pamiętników, relacji, wspomnień, wydawnictw albumowych oraz w kategorii najlepszej książki roku.

"Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują statuetkę sygnetu Wydawnictwa IPN oraz dyplomy z wyróżnieniem. Nagrodę stanowi wydanie w języku obcym książki najwyżej ocenionej w danej kategorii konkursowej. Oceny publikacji biorących udział w konkursie oraz wyboru laureatów dokonuje kapituła nagrody powołana przez prezesa IPN. Laureata w kategorii +najlepsza książka roku na podstawie głosowania internautów+ wyłania głosowanie czytelników na platformie cyfrowej" - poinformował organizator. Wiceprzewodniczącym kapituły jest prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, w skład wchodzą prof. dr hab. Piotr Franaszek, prof. dr hab. Jan Draus, dr hab. Sławomir Cenckiewicz oraz dr Natalia Cichocka.

Laureaci zostaną zaprezentowani podczas gali, która odbędzie się 20 marca br.

"W celu realizacji misji edukacyjnej i wydawniczej w kraju i za granicą, upowszechniania wiedzy o najnowszej historii Polski, a także w celu popularyzacji czytelnictwa książek historycznych wydawanych nakładem Wydawnictwa IPN oraz dorobku autorów prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki ustanowił konkurs +Sygnety Wydawnictwa IPN+ na Najlepszą Książkę Roku" - poinformował IPN.

Po raz pierwszy instytut zorganizował konkurs w kwietniu 2023 r. Dorobek Wydawnictwa IPN to ponad cztery tysiące tytułów w ciągu ponad dwudziestu lat.(PAP)

autor: Maciej Replewicz

mr/ dki/

źrófdło:https://dzieje.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się