Jak dawniej kochano? Bibliotekarze odpowiadają.

Jak dawniej kochano? Bibliotekarze odpowiadają.

Jak dawniej kochano? Bibliotekarze odpowiadają.

Udostępnij

"Na całej połaci śnieg”, a w Bibliotece Raczyńskich tli się żar emocji przed premierą walentynkowego słuchowiska Jak dawniej kochano.  Już 14  lutego o 18.00 zapraszamy na opowieść o przewodnikach dla zakochanych,  poradnikach dla panien oraz listownikach, które na początku XX wieku ratowały pozbawionych weny autorów listów miłosnych. 

Słuchowisko będzie dostępne na naszym kanale na You Tube. W playliście Jak dawniej kochano czekają już filmiki, inspirowane publikacją z 1911 roku,  prezentujące sekretną mowę znaczków pocztowych   https://www.youtube.com/watch?v=irLtVmMh4V4&list=PLI_aJDseDgYx3sFYqt4SvCWWNCyIGcl5S

W czwartek 18 lutego o 18.00 zapraszamy na drugi z czterech odcinków historii Konstancji, córki Kraszewskiego.  Jej zdjęcie, znajdujące się w zbiorach  Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, stało się inspiracją dla  Małgorzaty i Marka Chojnackich do literacko-filmowej opowieści o losach tych, którzy po klęsce powstania styczniowego zostali zesłani na Sybir.  Film będzie dostępny na profilu Pracowni-Muzeum  na Facebooku oraz  bibliotecznym kanale na YouTube.  

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się