Wydawnictwo Jedność
"Miejsce egzekucji", Val McDermid

"Miejsce egzekucji", Val McDermid

Jeden z najważniejszych kryminałów w historii literatury nareszcie w Polsce!

Udostępnij

Najmroczniejsza premiera roku! Jeden z najważniejszych kryminałów w historii literatury! Książka, o której Katarzyna Bonda mówi: "Absolutnie tajemnicza! Nie dasię odłożyć. Polecam nie tylko miłośnikom gatunku! Przed Państwem "Miejsce egzekucji".

Już 31 lipca do księgarń trafi niepublikowana wcześniej w Polsce powieść bestsellerowej szkockiej autorki Val McDermid. "Miejsce egzekucji" zdobyło w 2000 roku nagrodę literacką "Los Angeles Times", a w 2001 roku zostało nominowane do nagrody im. Edgara Allana Poego w kategorii Najlepsza Powieść. Na jego podstawie powstał również świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność mini serial telewizyjny.

Miejsce egzekucji to wybitny kryminał autorstwa Val McDermid, jednej z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie. Książka od lat znajduje się na listach najważniejszych kryminałów w historii literatury.

W "Sunday Telegraph" przeczytamy, że to "niezwykle ważna, wstrząsająca książka". W "Mirror": "doskonałe, oryginalne, po mistrzowsku skonstruowane dzieło". Według Jeffery'ego Deavera "już od pierwszych stron wiadomo, że mamy do czynienia z wybitną autorką, która dzięki tej książce awansowała do pierwszej ligi twórców powieści kryminalnych" - te i inne opinie znajdziecie Państwo w przygotowanym przez nas folderze.

Tej premiery nie można przegapić!


Nota o książce:

Grudzień 1963 roku. Odcięta od świata wioska Scardale w północnej Anglii. 13-letnia Alison Carter wychodzi z psem na spacer i znika bez śladu. Intensywne poszukiwania nie przynoszą rezultatu. Choć ciało dziewczynki nie zostaje znalezione, wszyscy podejrzewają brutalne morderstwo. Dla młodego inspektora policji, George’a Bennetta, jest to pierwsza tak ważna i trudna sprawa. Śledztwa nie ułatwiają wrogo nastawieni do przybyszów z zewnątrz członkowie zamkniętej społeczności, przerażeni świadomością, że zbrodniarzem musi być jeden z nich...

Ponad trzydzieści lat później dziennikarka Catherine Heathcote zbiera materiały do książki o tamtych wydarzeniach. Nawiązuje kontakt z Bennettem i wyrusza do Scardale, żeby ponownie przyjrzeć się tej tajemniczej sprawie. Nagle pojawiają się nowe, szokujące informacje. Okazuje się, że dramat, który wtedy się rozegrał, mógł być czymś znacznie gorszym, niż do tej pory wszystkim się wydawało.

Miejsce egzekucji to antyczna tragedia osadzona w realiach współczesnej Anglii, a przede wszystkim trzymający w ciągłym napięciu mroczny thriller psychologiczny o niezwykle misternej konstrukcji. Autorka zagłębia się w ciemne zakamarki ludzkiej natury i bada cienką granicę pomiędzy prawdą a iluzją.

Opinie o książce:

Już od pierwszych stron wiadomo, że mamy do czynienia z wybitną autorką, która dzięki tej książce awansowała do pierwszej ligi twórców powieści kryminalnych.(Jeffery Deaver)

Tej powieści mogliby jej pozazdrościć wszyscy inni autorzy kryminałów. Doskonałe, oryginalne, po mistrzowsku skonstruowane dzieło.(Mirror)

Cudownie opowiedziana historia kryminalna...Być może McDermid w przyszłości napisze coś jeszcze lepszego, ale prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, jak miałaby przebić tę książKę.(Daily Telegraph)

Kilka słów o autorce:

Val McDermid, urodzona w Szkocji bestsellerowa autorka kryminałów, której książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków oraz sprzedały się w liczbie 11 milionów egzemplarzy.  Jest laureatką wielu międzynarodowych nagród, w tym m.in. CWA Gold Dagger za najlepszą powieść kryminalną roku. Jej powieść "Miejsce egzekucji" zdobyła nagrodę Książki Roku LA Times Book Award. Od 2009 roku ma  swoje honorowe miejsce w alei sław ITV3 Crime Thriller Awards Hall of  Fame oraz jest laureatką CWA Cartier Diamond Dagger W 2011 otrzymała Lambda Literary Foundation Pioneer Award.

 

 

 

 

 

Tytuł: Miejsce egzekucji
Tytuł oryginalny: A Place of Execution
Autorka: Val McDermid
Przekład: Aleksandra Szymił
Wydawca: Wydawnictwo Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk, prewmiera: 31 lipca 2018
Wydanie: I
Objętość: 582 strony
Format: 143x205 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65830-31-9
EAN: 9788365830319
Cena detaliczna: 44.90 zł

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się