Wydawnictwo Jedność
Jerzy Limon z Pragnell Shakespeare Award

Jerzy Limon z Pragnell Shakespeare Award

Jerzy Limon z Pragnell Shakespeare Award

Udostępnij

Podczas tegorocznych obchodów urodzin Szekspira w jego rodzinnym Stratfordzie, które odbędą się 27 kwietnia, tradycyjnie zostanie wręczona prestiżowa nagroda Pragnell Shakespeare Award. W tym roku za wkład w popularyzowanie Szekspira uhonorowano nią Jerzego Limona, profesora Uniwersytetu Gdańskiego i twórcę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Pragnell Shakespeare Award to międzynarodowy laur przyznawany od 1990 roku za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu i rozwoju wiedzy na temat dzieł Williama Szekspira oraz znaczący wkład w zrozumienie jego twórczości. Laureat Pragnell Shakespeare Award musi mieć na swoim koncie znaczące osiągnięcia w działalności na polu twórczości Szekspira. Jerzy Limon jest anglistą, tłumaczem literatury angielskiej, teatrologiem i dyrektorem artystycznym międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, który zainicjował, a także członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Szekspirowskiego, Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego, a od 2014 roku dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Laureatką pierwszej Pragnell Shakespeare Award była brytyjska aktorka związana m.in. z Royal Shakespeare Company lady Peggy Ashcroft, a wśród nagrodzonych na przestrzeni lat są m.in. sir Ian McKellen, lady Judi Dench, sir Kenneth Branagh, profesor Stanley Wells, Harriet Walter i nagrodzona w zeszłym roku Jane Lapotaire.

Prof. Jerzy Limon jest autorem wielu prac o tematyce szekspirowskiej. W ubiegłym roku nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria ukazał się jego Szekspir bez cenzury.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się