Big Book Cafe

Big Book Cafe

Jesień w Big Book Cafe. Ogłaszamy program kulturalny

Udostępnij

Big Book Cafe to dom produkcji literackich i adres zawsze otwarty dla kochających czytanie. Od września centrum zaprasza na wydarzenia specjalne i małe przyjemności. Miejsce tworzone przez Fundację „Kultura nie boli“, która w 2013 roku powołała międzynarodowy Big Book Festival, jest ośrodkiem eksperymentów związanych z tekstem i pępkiem kultury czytania.

 

Big Book Cafe ruszyła w lipcu, teraz ogłasza program artystyczny. W repertuarze jesieni są: stand-upy pisarzy, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, czytanie po zmroku, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek.

Literacki stand-up. Epizod #4. Max Cegielski: Oko Świata


Stary ład się chwieje, czy nadejdzie nowy? Podróżnik, pisarz i komentator zabiera w drogę przez wyzwania współczesności. Pędzi między krajami i kulturami. Stawia gorące pytania o konflikty, dyskryminację, głód i różne imiona Boga. Tworzy dynamiczną panoramę losów i wydarzeń, a DJ Praczas – antropolog i kompozytor – doprawia jego słowa brzmieniami masala. To już czwarty epizod naszego firmowego cyklu Literacki Stand-Up, w którym pisarze wychodzą zza biurek i porzucają bezpieczeństwo, by na żywo komentować świat i chwytać kontakt ze czytelnikami.
Piątek, 29 września, godz. 20.00; bilety – 15 PLN   



ŚNIADANIE Z PRASĄ. WARSZAWA
W PIERWSZYCH DNIACH WOJNY

Michał Kwiatkowski, znawca losów stolicy, prezentuje „Express Poranny“, „Wieczór Warszawski“, „Mały Przegląd“ i inne gazety z września 1939 r. Miasto w gorączce i determinacji, apele, ogłoszenia drobne, bojowa propaganda i żarty znad przepaści. W każdą niedzielę o 11.00 do śniadania z pomocą specjalistów szeleścimy i poznajemy prasę wegańską, paryską, operową czy dyplomatyczną. Śniadanie podajemy od 10.00 do południa.
Niedziela, 3 września, godz. 11.00

 

DOSŁOWNIE NAKRĘCENI.
GOOD NIGHT, DŻANUS.

Pożegnanie lata z Januszem Głowackim. Pierwszy z comiesięcznych pokazów filmowych połączonych z opowieściami literackimi. Oglądamy kino zakorzenione w literaturze. Żegnamy lato, a także ciepłą ironię pisarza i dramaturga, który kochał film z wzajemnością. To jemu zawdzięczamy arcydowcipny scenariusz „Rejsu“ z 1970 r. Fragmenty biografii, wywiadów i cierpkich anegdot o sobie samym Janusza Głowackiego interpretuje Wojciech Karalus. 
Piątek, 22 września, godz. 19.00

 

Big Book Cafe to sto metrów kwadratowych starannie zaprojektowanej przestrzeni. Sprzyja czytaniu, rozmowom i jedzeniu serwowanej na miejscu lekkiej, zielonej kuchni. Dobrze zaopatrzona księgarnia oferuje tytuły od podłogi aż po sufit. W centrum mile widziane są psy, dzieci, cykliści, weganie oraz przedstawiciele wszelkich mniejszości.
 
Big Book Cafe jest otwarte codziennie: pon-pt 8-22, sb-nd 10-20
Nowe centrum literackie | Dąbrowskiego 81, Warszawa

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się