Jesienny powiew w Impulsie!

Jesienny powiew w Impulsie!

Jesienny powiew w Impulsie!

Udostępnij

Oficyna Wydawnicza „Impuls" nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki. W dniu dzisiejszym polecamy trzy publikacje naszych znakomitych Autorek w których zostały zaprezentowane ważne tematy jak kultura szkoły, opowiadania terapeutyczne dla dzieci i nie tylko oraz tajemniczy poradnik o wcześniactwie...
„Impuls” rusza – jak zwykle – z pomocą, w poniższej informacji prezentując nasze premiery listopada.

Pamiętajcie też, by zapoznać się z nowościami prezentowanymi na naszej stronie: impulsoficyna.com.pl i impulsoficyna.pl

poleca Impuls

Kultura szkoły w rozwoju szkoły autorka Inetta Nowosad

Polecamy kolejny wyjątkowy podręcznik akademicki w ramach serii autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce pt. Kultura szkoły w rozwoju szkoły

Książka Inetty Nowosad wydobywa znaczącą rolę kultury szkoły w uKultura szkoły w rozwoju szkołyzyskaniu trwałej poprawy pracy szkoły i nie wskazuje na jedyne, słuszne i gotowe rozwiązanie, które mogłoby przeprowadzić szkołę przez proces rekulturacji, krok po kroku. Choć oczywiste jest, że w czasach gwałtownych zmian każdy chętnie szuka oparcia w niosącej poczucie bezpieczeństwa gotowej recepcie na sukces. Jednak gdy uwaga zostaje skierowana na treści techniczne – kosztem zrozumienia ich wpływu na ludzi (użytkowników) i organizację – poprawa staje się niemożliwa, a efektywność zamiera. Ważne okazuje się zrozumienie, z czym mamy do czynienia – poznanie kultury szkoły i zmiany, a dokładnie: uczenie się jej i przekształcanie. Bez współpracy, uczestnictwa i zaangażowania społeczności szkolnej oraz popartej badaniami refleksji nie osiągnie się realnej, głębokiej zmiany, a jedynie taka ma sens.

Treści przedstawione w trzech rozdziałach ułatwiają uzyskanie całościowego spojrzenia na rangę kultury szkoły w jej rozwoju. Zawierają wnioski badaczy, które mogą pomóc lepiej zrozumieć nie tylko znaczenie kultury szkoły i jej złożoność, lecz także wielowymiarowość praktykowania udanej zmiany. 

Zapoznaj się z nasza nowością

 

Matka znienacka czyli historie o wcześniactwie  autorka Alicja Pilch
 
Matka znienacka czyli historie o wcześniactwieKochani Rodzice wcześniaków, na początku chciałabym przede wszystkim dodać Wam otuchy i wzbudzić w Was trochę radości, abyście nawet w tak trudnej (jak dla nas wówczas) historii, przyjścia znienacka Kurczaka na świat, dostrzegli pozytywne aspekty życia. Umieszczam tu prawie nikomu nie pokazywane zdjęcia naszej córki z tego szczególnie trudnego, ale i bardzo wzruszającego okresu. Na pewno macie podobne w swoich albumach. Czytając tę książkę, może czasem zobaczycie siebie i swoje dzieciątko w historii, która nam się przydarzyła, a może w tych opowiadaniach o naszym życiu z wcześniakiem będzie całkiem sporo analogii do Waszego życia. Niewykluczone, że rozpoznacie siebie, gdy kiedyś tam lub całkiem niedawno spędzaliście czas na oddziale neonatologii, sali VIP czy domowej. Kiedy parasol ochronny sztabu lekarzy i położnych się zamknął, a Wy stanęliście oko w oko z wcześniactwem Waszego maluszka już sami. Wybaczcie, że więcej w tej książce o mamach, ale piszę ze swojej perspektywy, z głębi własnego serca i osobistego postrzegania sytuacji. Nie zrozumcie mnie źle, że tata Kurczaka gdzieś w odwodzie, ale tak się wydarzyło, że większość czasu to raczej ja i Kurczak spędziłyśmy razem, bo ktoś musiał zająć się finansową kwestią wydatków związanych z utrzymaniem rodziny.

Zapewniam, że bez taty Kurczaka i jego racjonalnego podejścia do wielu spraw nie przeszlibyśmy do obecnego momentu naszego życia rodzinnego, w którym już chyba wszyscy umiemy się uśmiechać do wspomnień, mimo tego, że i ogrom trudnych chwil wówczas nam towarzyszył, i trudne emocje między nami jako rodzicami też bywały...

Zapoznaj się z nasza nowością

 

Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne przemian społecznych
autorka Klaudia Giese-Szczap

Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne przemian społecznychCzy można przełamać strach przed mówieniem, ciemnością lub burzą? Czy złość mieszka za szafą? Czy dorośli są empatyczni? Jak znaleźć sposób na coś, czego się nie lubi? To tylko niektóre z pytań zadawanych przez bohaterów bajek Klaudii Giese-Szczap – psychologa z wieloletnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży.

„Bać się czy nie bać?” to zbiór kilkunastu opowieści terapeutycznych, napisanych z myślą o dzieciach, przeżywających rozmaite trudności. Bajkowy świat jest przedstawiony z dziecięcej perspektywy. Bohaterami opowieści są dzieci, a czasem zwierzęta, które uczestniczą w sytuacjach, mogących wzbudzać w nich lęk. Poprzez identyfikację z bohaterami bajek dziecko może nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem.

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat, lecz mogą z nich korzystać również dzieci starsze, a nawet dorośli, gdyż dotykają one wielu ważnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.

Zapoznaj się z nasza nowością


Poleca i zaprasza Oficyna Wydawnicza „Impuls”

poleca Impuls


 

PP_650_11.2019.jpg

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się