Rynek ksiązki
„Jeszcze dzień życia” - animacja

„Jeszcze dzień życia” - animacja

„Jeszcze dzień życia” wyróżniony w Bolonii

Udostępnij

Pełnometrażowa animacja na podstawie poświęconego wojnie domowej w Angoli reportażu Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente otrzymała wyróżnienie specjalne jury festiwalu Biografilm w Bolonii.

Międzynarodowy festiwal Biografilm w Bolonii prezentuje filmy biograficzne i nowe nurty w narracji dokumentalnej i fikcji. Animacja „Jeszcze dzień życia”  już wcześniej została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Premierowy pokaz filmu w Polsce odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (26 lipca-6 sierpnia). Animacja wejdzie do rodzimych kin 2 listopada.

Animacja „Jeszcze dzień życia” to historia reportera piszącego o wojnie domowej w Angoli w 1975 roku. Łączy ona fabułę z dokumentem. W polskiej wersji filmu postaci Ryszarda Kapuścińskiego użyczył głosu Marcin Dorociński.

Jeszcze dzień życia - oficjalny polski teaser

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się