Joanna Concejo laureatką Grand Prix de l’illustration jeunesse 2021

Joanna Concejo laureatką Grand Prix de l’illustration jeunesse 2021

Joanna Concejo laureatką Grand Prix de l’illustration jeunesse 2021

Udostępnij

 Joanna Concejo została laureatką prestiżowej francuskiej nagrody ilustratorskiej Grand Prix de l’illustration jeunesse 2021. Polską artystkę uhonorowano za ilustracje do książki „Sénégal” Artura Skriabina wydanej przez Atelier du poisson soluble. Nagroda, w wysokości 3000 euro, zostanie wręczona 23 września, podczas inauguracji Biennale Ilustratorów, które trwa do 3 października.

Joanna Concejo urodziła się w 1971 roku w Słupsku, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Grafiki. W 1998 roku z dyplomem z rysunku i ilustracji w kieszeni wyjechała do Francji, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Po raz pierwszy jako artystka została zauważona dzięki instalacjom w 2002 roku, kiedy to została zaproszona do udziału w Busan Biennale w Korei. W 2004 roku wysłała swoje rysunki na Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii i została zakwalifikowana na wystawę ilustratorów – to był początek jej międzynarodowej kariery artystycznej w dziedzinie ilustracji. Książki Joanny Concejo wydano już w ponad dwudziestu krajach. Za „Księcia w cukierni” (tekst: Marek Bieńczyk) otrzymała nagrodę IBBY (The International Board on Books for Young People).

W 2018 roku Concejo została nagrodzona Bologna Ragazzi Award za ilustracje to tekstu Olgi Tokarczuk „Zagubiona dusza”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się