Jutro rozpocznie się 8. Zakopiański Festiwal Literacki

Jutro rozpocznie się 8. Zakopiański Festiwal Literacki

Jutro rozpocznie się 8. Zakopiański Festiwal Literacki

Udostępnij

Tegoroczna, ósma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego potrwa od 7 do 9 lipca. Po raz pierwszy festiwalowe wydarzenia odbędą się w nowo powstałej Mediatece na Stacji Kultura. Instytut Książki jest jednym z partnerów festiwalu.

Na tegoroczną edycję Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego złożą się różnorodne spotkania autorskie, warsztaty literackie, wernisaże i dyskusje o książkach. Nad całością będzie unosił się duch Tatr i wybitnych artystów, którzy w przeszłości byli związani z Zakopanem: Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jana Kasprowicza, Zofii Stryjeńskiej, Stefana Żeromskiego, Karola Szymanowskiego i innych.

Wśród autorów, którzy w tym roku odwiedzą festiwal w Zakopanem znajdą się m.in. Agata Tuszyńska, Robert Małecki, Natalia de Barbaro, Joanna Gromek-Illg czy Tina Oziewicz. W sobotę 8 lipca w ramach festiwalu odbędzie się rozstrzygnięcie 52. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej, zaś 9 lipca festiwalowa publiczność pozna laureatkę lub laureata Nagrody Literackiej Zakopanego „Na tatrzańskim szlaku literatury”.

W programie imprezy nie mogło zabraknąć wydarzeń związanych z Rokiem Wisławy Szymborskiej. We współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej zaprezentowana zostanie wystawa „Sto lat! Wisława Szymborska” oraz ekspozycja wyklejanek zainspirowanych twórczością noblistki.

Tradycyjnie już na Placu Niepodległości w Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się warsztaty literacko-plastyczne, ekologiczne, a także akcja #GodzinaCzytania, która jest wspólnym punktem programu wszystkich festiwali literackich w Polsce zrzeszonych w Koalicji Letnich Festiwali Literackich.

Integralną częścią imprezy jest także zakopiański Festiwal Literacki dla Dzieci, w ramach którego odbędzie się seria spotkań i warsztatów dedykowanych najmłodszym czytelnikom.

W programu festiwalu włączył się również Instytut Książki, organizując w jego trakcie trzy wydarzenia. Będą to:

  • warsztaty literacko-plastyczne „Krasnal w Krzywej Czapce”, które poprowadzi Mateusz Świstak (piątek 7 lipca, godz. 13:00, Mediateka – Stacja Kultura Zakopane),
  • warsztaty literacko-plastyczne „Pierwsze Abecadło”, które poprowadzi Mateusz Świstak (sobota 8 lipca, godz. 13:00, Mediateka – Stacja Kultura Zakopane),
  • wystawa pt. „Mała książka – wielka sztuka”, na której zostaną zaprezentowane ilustracje Aleksandry Krzanowskiej z książki „Krasnal w Krzywej Czapce”, wydanej specjalnie na potrzeby kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (od 7 do 28 lipca, Mediateka – Stacja Kultura Zakopane).

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się