Jutro rusza Rabka Festival 2019

Jutro rusza Rabka Festival 2019

Jutro rusza Rabka Festival 2019

Udostępnij

W tym roku temat przewodni festiwalu to „Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę. 

Wystawa i specjalny blok spotkań związane będą z postacią mistrza fantazji Michaela Endego, w związku z 90 rocznicą jego urodzin.

Wśród festiwalowych gości znaleźli się: Katarzyna Bajerowicz, Barbara Gawryluk, Renata Kijowska, Aleksandra Konieczna, Andrzej Kruszewicz, Joanna Krzyżanek, Galina Miklínová, Wojciech Mikołuszko, Frida Nilsson, Viive Noor, Elzbieta Pałasz, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Manfred Schlüter, Dorota Segda, Elena Selena, Piotr Socha, Petr Stančik, Jerzy Stuhr, Agnieszka Taborska, Elzbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widlak i wielu innych…

Poza spotkaniami autorskimi, uczestnicy będą mieli możliwość między innymi: posadzić drzewa, spotkać się z gorczańskimi psami ratownikami, zrealizować spektakl teatralny oraz film, wziąć udział w literackiej grze miejskiej, literackich zabawach w „czytelni na polu” oraz posłuchać w Parku Zdrojowym znanych aktorów czytających fragmenty książek na dobranoc.

Dwunastego lipca organizatorzy zapraszają dorosłych na specjalnie przygotowany dla nich blok spotkań, dotyczących promocji czytelnictwa wśród dzieci. Eksperci z kraju i zagranicy w dziewięciu krótkich, dwudziestominutowych prezentacjach przedstawią najlepsze pomysły promocyjne i najciekawsze premiery książkowe minionego roku. W trakcie spotkania dla dorosłych poznamy także zwycięzcę konkursu „Zwyrtała 2019” na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dokładny program festiwalu znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się