Już jutro Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki „Svět knihy” w Pradze

Już jutro Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki „Svět knihy” w Pradze

Już jutro Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki „Svět knihy” w Pradze

Udostępnij

Zapraszamy na spotkania ze współczesną polską literaturą na praskich Międzynarodowych Targach Książki i Festiwalu Literackim „Svět knihy” w Pradze, które organizuje Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Pradze.

W programie polskiej prezentacji m.in.

Z Elżbietą Cherezińską, której powieść „Harda” (czeski tytuł „Hrdá“, przeł. Anna Šašková Plasová) ukazała się niedawno w Czechach w wydawnictwie Kontrast porozmawia Jiří Peňás. W 2017 roku Anna Šašková Plasová przełożyła już powieść „Gra w kości“ Elżbiety Cherezińskiej (czeski tytuł „Hra o kosti“, wyd. Argo). Publikacja była współfinansowana przez Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego Copyright Poland.

➤ O czeskiej literaturze, kulturze i społeczeństwie z Aleksandrem Kaczorowskim rozmawiać będzie Petr Vizina. Polski bohemista i pisarz jest autorem przetłumaczonych na czeski przez Martina Veselkę „Praskiego elementarza” („Pražský slabikář: Od Kafky k Havlovi a zpět”, wyd. Host 2022) oraz biografii Oty Pavla („Ota Pavel. Pod povrchem”, wyd. Host 2020) i Václava Havla („Václav Havel. Pomsta bezmocných”, wyd. XYZ 2021). Wszystkie publikacje współfinansowane przez Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego Copyright Poland.

➤ Ilustrator Piotr Socha (po czesku ukazały się jego „Pszczoły” i „Drzewa”, przeł. Marta Harasimowicz, Marie Iljašenko, wyd. Slovart 2017-2018) opowie o fenomenie polskich książek dla dzieci, a Tomasz Duszyński zaprezentuje drugą część serii kryminałów retro „Glatz” (1. cz. w przekładzie Pavla Peča, 2. cz. – Michaela Alexy, obie wydane przez Slovart 2022-2023).

➤ O kwestiach związanych z twórczością literacką w innym języku niż ojczysty, czyli czeskim, dyskutować będą poetki Zofia Bałdyga (Polska) i Iryna Zahladko (Ukraina).

➤ Targi odwiedzą także reporterka Urszula Jabłońska, tłumaczka Agata Wróbel oraz nominowana do Europejskiej Nagrody Literackiej Sabina Jakubowska.

➤ Szczegółowy program tutaj: https://tiny.pl/wznmk

Zapraszamy na spotkania z polskimi twórcami oraz do odwiedzenia polskiego stoiska (KB501), gdzie będzie można kupić książki!

Współorganizatorem polskiej prezentacji jest Instytut Polski w Pradze, partnerami: České literární centrum, Svět knihy, Nakladatelství Host, Slovart, Protimluv oraz Naše nakladatelství.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się