Już ponad 350 000 rodziców czyta bajki swoim dzieciom z Readmio. Teraz aplikacja wchodzi do Polski

Już ponad 350 000 rodziców czyta bajki swoim dzieciom z Readmio. Teraz aplikacja wchodzi do Polski

Już ponad 350 000 rodziców czyta bajki swoim dzieciom z Readmio. Teraz aplikacja wchodzi do Polski

Udostępnij

Startup Readmio z końcem kwietnia wchodzi na polski rynek. Twórcy aplikacji wprowadzają wspólne czytanie bajek z dziećmi na nowy, nieznany dotąd poziom. Poprzez wartościowe bajki wspierają proces edukacji najmłodszych, a technologia rozpoznawania głosu pozwala ożywić historię poprzez odtworzenie odpowiednich dźwięków we właściwym momencie bajki. Readmio dostępne jest już w Słowacji, Czechach i Wielkiej Brytanii, gdzie z aplikacji skorzystało już ponad 350 000 rodziców.

Albert Einstein zwykł powtarzać „Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, żeby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. Właśnie ta myśl sprawiła, że grupa rodziców ze Słowacji oraz Czech postanowiła stworzyć Readmio - aplikację mobilną pełną bajek, które ożywają, gdy czytasz je na głos. Po udanym przyjęciu przez użytkowników w Słowacji, Czechach i Wielkiej Brytanii, te interaktywne opowieści trafią do polskich domów.

Readmio wykorzystując technologię rozpoznawania głosu sprawia, że zwykłe czytanie bajek staje się dla dziecka niesamowitym przeżyciem. Aplikacja na bieżąco identyfikuje na jakim fragmencie opowieści jest czytający ją rodzic i urozmaica historię o odpowiednie dźwięki oraz odgłosy, dzięki czemu dodatkowo pobudza wyobraźnię i odbiór historii u dziecka. Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że czytamy bajkę „Trzy małe świnki”, w której wilk puka do drzwi. Aplikacja, śledząc głos rodzica, w odpowiednim momencie odtworzy właściwy dźwięk, którym w tym przypadku będzie pukanie do drzwi.

Twórcy Readmio po udanym debiucie aplikacji na Słowackim i Czeskim rynku, a także w Wielkiej Brytanii, zdecydowali się na ekspansję swojego rozwiązania do Polski. „Smok Wawelski”, „Szewczyk Dratewka” czy „Pan Twardowski”. To tylko niektóre z bajek dostępnych w Readmio. Oprócz klasycznych polskich bajek, w aplikacji znajdziemy również znane na całym świecie bajki, takie jak „Brzydkie kaczątko” czy „Kot w butach”, bajki ludowe, baśnie, bajki na dobranoc, opowieści edukacyjne oraz legendy z całego świata. Dodatkowo aplikacja przy każdej bajce służy podsumowaniem z morałami z niej płynącymi oraz ewentualnymi tematami do dyskusji z dzieckiem po lekturze.

„Wybór Polski jako kolejnego kraju, w którym będziemy oferować nasze rozwiązanie, był dość naturalnym ruchem. Bardzo się z tego cieszę, bo polskie baśnie są różnorodne, a jednocześnie bardzo bliskie naszym sercom. Przecież wszyscy wychowaliśmy się na opowieściach o Macku Uszku czy Lolku i Bolku - komentuje Jozef Šimko, CEO Readmio. - Wierzymy, że Readmio zaoferuje nowy poziom doświadczeń dzieciom oraz zagwarantuje rodzicom jeszcze większą satysfakcję z wspólnych lektur ze swoimi pociechami. Interaktywne opowieści nie tylko bawią dzieci, ale także edukują je i budują silniejszą więź z rodzicami. Pomagają również poszerzać słownictwo, rozwijać wyobraźnię i zastanawiać się nad otaczającym światem poprzez opowieści” - dodaje Šimko.

Readmio nie tylko wprowadza na polski rynek bajki z całego świata w polskiej wersji językowej, ale też zaoferuje opowieści polskich autorów rodzicom i dzieciom w innych krajach. To dodatkowy element poszerzający horyzonty kulturowe najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Polska wersja aplikacji mobilnej Readmio jest dostępna do pobrania w Google Play i App Store. W najbliższych miesiącach spółka zapowiada ekspansję na kolejne rynki oraz wzbogacenie aplikacji o kolejne wersje językowe, takie jak język hiszpański czy włoski.

Źródło informacji: Readmio


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się