Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem

Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem

Już w ten weekend powstanie przyszłość, którą widział Stanisław Lem. Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem

Udostępnij

Hackathon, który zabierze nas w podróż w przyszłość, zaczyna się już dziś! Hack4Lem, którego współorganizatorami są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, to wielkie święto technologii i literatury. Transmisja na żywo będzie przeprowadzana z warszawskiej Rotundy, a jej najważniejsze, ogólnodostępne momenty będziecie mogli zobaczyć dzisiaj i w niedzielę na Facebooku oraz stronie www Hack4Lem.

Już za kilka godzin setki uczestników z całej Polski wezmą udział w 40-godzinnym maratonie tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Do wygrania są nagrody warte łącznie 150000 zł w dwóch kategoriach. Uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT i inteligentne doradztwo, czy też wymyślić edukacyjne lub technologiczne rozwiązanie adresujące problem przemocy w internecie.

W niedzielę, po dwóch intensywnych dniach i nocach tworzenia rozwiązań, jury - w skład którego wchodzą m.in.: Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski), Joanna Molik (Microsoft), Artur Kurasiński, Dawid Łasiński (Pan Belfer) i Michał Białek (Wykop) - wyłoni po trzy zwycięskie drużyny w każdej kategorii.

W ramach otwartej transmisji z wydarzenia będziecie mogli zobaczyć prelekcje i rozmowy z ekspertami z zakresu nowych technologii, sztucznej inteligencji, accessibility, czy cyberbezpieczeństwa. Wiele z nich nawiązywać będzie do twórczości Stanisława Lema.

Pośród prelegentów zobaczycie między innymi znaną futurolożkę prof. Aleksandrę Przegalińską, Artura B. Chmielewskiego z NASA, czy Wojciecha Zemka, który był wieloletnim sekretarzem Lema. Będziecie mieli również okazję posłuchać ekspertów w dziedzinie rozmaitych technologii i innowacji z PKO Banku Polskiego, Microsoftu oraz Instytutu Lema. Prowadzącym Hack4Lem będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu i popularyzator nowych technologii.

Zarejestrowani uczestnicy hackathonu będą mogli dodatkowo wziąć udział w dedykowanych webinariach i konsultacjach mentorskich, które pomogą im lepiej przygotować projekty na każdym etapie prac. Co jeszcze? Konkursy z nagrodami dla drużyn i ogromna dawka inspiracji, aby wspólnie stworzyć przyszłość rodem w wyobraźni Lema.

W niedzielę 20 czerwca ok. 16:15 nastąpi ogłoszenie finalistów. Ale nawet po zakończeniu wydarzenia zespoły biorące w nim udział będą mogły kontynuować prace nad swoimi rozwiązaniami. Zachowają one bowiem pełnię praw autorskich do wytworzonych projektów. Na hackathonach powstało wiele wyjątkowych startupów, które zmieniły świat - organizatorzy mają nadzieję, że na Hack4Lem będzie podobnie.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się