Kalisz: Bezpłatna karta biblioteczna dla seniorów

Kalisz: Bezpłatna karta biblioteczna dla seniorów

Kalisz: Bezpłatna karta biblioteczna dla seniorów

Udostępnij

Seniorzy powyżej 60. roku życia mogą odebrać bezpłatną kartę biblioteczną. Akcja potrwa w sobotę i poniedziałek – poinformował PAP dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Robert Kuciński.

"Weekend Seniora z Kulturą" to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W ramach akcji Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza kaliszan powyżej 60. roku życia do odebrania bezpłatnej karty bibliotecznej: 30 września (w Filii nr 16 przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15) i 2 października we wszystkich placówkach biblioteki.

Karta upoważnia do korzystania z 11 placówek i bezpłatnego dostępu do atrakcyjnego księgozbioru.

"W zbiorach biblioteki seniorzy odnajdą ciekawe książki papierowe, w tym także te z dużą czcionką, przeznaczone dla osób z problemami wzrokowymi"- powiedział dyrektor kaliskiej książnicy. Dodał, że dla swoich czytelników Miejska Biblioteka Publiczna oferuje również kilkaset audiobooków, czyli książek mówionych, których można słuchać podczas chwili relaksu, jazdy samochodem czy innych domowych czynności.

Kaliskim seniorom, którzy chętnie korzystają ze smartfona i komputera, karta biblioteczna umożliwi też dostęp do książek elektronicznych z takich platform jak Legimi i Empik GO. Wizyta w filiach kaliskiej biblioteki to jednocześnie okazja do obejrzenia wystaw historycznych, literackich czy artystycznych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się