Kanon lektur w polskich szkołach

Kanon lektur w polskich szkołach

Kanon lektur w polskich szkołach

Udostępnij

Nie milkną echa i dyskusje na temat zmian w kanonie lektur szkolnych na wszystkich poziomach kształcenia. Zmiany, które wejdą w życie z pierwszym dzwonkiem, już 1 września, wywołały lawinę komentarzy użytkowników największego w Polsce serwisu o książkach lubimyczytac.pl, gdzie dyskusja toczy się od jesieni ubiegłego roku.

Skład kanonu lektur zaproponowany przez MEiN nie jest sprawą obojętną zarówno dla uczniów, rodziców czy grona pedagogicznego. Kilkuset czytelników gorąco komentuje rzeczywistość, wyrażając swój niepokój, czasem informując wprost, że cieszą się, że etap szkolny mają już za sobą. Są też głosy aprobujące zmiany i wyrażające radość z powodu zmian – tłumaczy Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl. Widzimy, że sprawa cały czas budzi wielkie emocje – dodaje.

„Historii Polski nie należy przedstawiać w sposób "pozytywny", ale prawdziwy. Trzeba będzie dzieciom zapewnić "domowe tajne komplety", aby wyrzucać im z głów tę prymitywną indoktrynację. Jestem przerażona tym, co robią” – taką opinię pozostawiła pod tekstem jedna z czytelniczek.

Nie brakuje też i głosów poparcia dla wprowadzanych zmian: W pełni zgadzam się z uwagami dotyczącymi szkoły ponadpodstawowej. "Lilla Weneda", czy "Nie-Boska komedia" omawiane w klasie o poziomie podstawowym to zadanie prawie niewykonalne dla nauczyciela.”

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które ukazały się w serwisie w związku z decyzją Ministerstwa. Dyskusja na łamach lubimyczytac.pl jest otwarta i kolejne opinie spływają cały czas dając wyraz temu jak ważny społecznie to temat. Jak komentowali czytelnicy ten ważny temat? Zapraszamy do lektury poniższych tekstów oraz komentarzy.


https://lubimyczytac.pl/zmiany-w-kanonie-lektur-minister-podpisal-rozporzadzenie

https://lubimyczytac.pl/ministerstwo-edukacji-planuje-zmienic-liste-lektur-polska-izba-ksiazka-odpowiada-swoim-zestawieniem

https://lubimyczytac.pl/wiecej-papieza-i-patriotyzmu-minister-czarnek-o-zmianach-w-kanonie-lektur

https://lubimyczytac.pl/propozycja-nowej-listy-lektur-jest-jan-pawel-ii-nie-ma-kosika-swietlickiego-i-konwickiego

https://lubimyczytac.pl/minister-czarnek-planuje-poszerzenie-kanonu-lektur-o-opracowania-ipn-i-teksty-jana-pawla-ii

 

O lubimyczytać.pl

Serwis lubimyczytać.pl to największy portal o książkach w polskim internecie. Miesięcznie odwiedza go ponad 3,5 mln użytkowników. W bazie znajduje się 24 mln ocen i prawie 500 tys. książek. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się 2,8 tys. książek z 80 wydawnictw. Laureat licznych nagród m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii “Kultura w sieci”, “Firmy Polskiego Internetu” i “Gazeli Biznesu”. Od początku istnienia spółki prezeską jest Izabela Sadowska.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się