Katarzyna Nosowska wciąż na szczycie. „Powrót z Bambuko” najpopularniejszą książką w lutym

Katarzyna Nosowska wciąż na szczycie. „Powrót z Bambuko” najpopularniejszą książką w lutym

Katarzyna Nosowska wciąż na szczycie. „Powrót z Bambuko” najpopularniejszą książką w lutym

Udostępnij

W minionym miesiącu polscy czytelnicy bardzo chętnie sięgali po powieści obyczajowe. W zestawieniu najczęściej kupowanych książek w Empiku w lutym znalazły się trzy powieści rozchwytywanych twórców gatunku, m.in. premierowe propozycje od Nicholasa Sparksa i Katarzyny Grocholi oraz ubiegłoroczny przebój Jojo Moyes.

 Niezmienna jest też popularność książek pełnych tajemnic i kryminalnych zagadek. „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena kolejny miesiąc okupuje listę literackich hitów, a świetny debiut zaliczyły „Szepty spoza nicości” – najnowsza powieść mistrza kryminału i ulubieńca polskich czytelników Remigiusza Mroza.

Duże zainteresowanie ubiegłorocznymi przebojami

Nagrodzony Bestsellerem Empiku 2020 „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej wciąż utrzymuje się na szczycie. Słodko-gorzka opowieść mistrzyni słowa, bezbłędnie poruszającej się między inteligentnym humorem i ekspresyjnym opisem wewnętrznych przeżyć, po raz kolejny zdominowała miesięczne zestawienie sprzedaży w Empiku. Na podium znalazło się także ilustrowane wydanie „Małych kobietek” Louis May Alcott. Klasyczna powieść ponownie zyskała na popularności na początku ubiegłego roku, kiedy do polskich kin trafiła jej najnowsza, nagrodzona Oscarem ekranizacja w reżyserii Grety Gerwig. W perypetiach czterech sióstr March zakochało się kolejne pokolenie.
Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się także najnowsza powieść mistrza kryminału, Harlana Cobena. Kolejni czytelnicy sięgają po „Chłopca z lasu”, aby przekonać się, jaki jest związek między zaginięciem młodej dziewczyny a sprawą sprzed lat, kiedy w parku stanowym odnaleziono opuszczonego, zziębniętego i pozbawionego jakichkolwiek wspomnień chłopca. W mroźne lutowe wieczory wielu odbiorcom towarzyszyła także książka „Światło w środku nocy” Jojo Moyes, jednej z najpopularniejszych współczesnych autorek literatury obyczajowej.
 
Wyczekiwane premiery od najpoczytniejszych autorów
 
Na początku roku na półki księgarń trafiły premierowe propozycje od pisarzy, na których książki zawsze czeka się z niecierpliwością. Drugim najpopularniejszym tytułem w lutym okazała się najnowsza powieść Remigiusza Mroza, „Szepty spoza nicości”, czyli trzecia część bestsellerowej serii sensacyjno-kryminalnej o patomorfologu Sewerynie Zaorskim. Nowej powieści doczekali się także wielbiciele prozy Katarzyny Grocholi, jednej z najpoczytniejszych polskich autorek XXI wieku. Pisarka po trzech latach powróciła ze „Zjadaczem czerni 8” – misterną mozaiką postaci, miejsc i zdarzeń. Spotkanie autorskie z cyklu #premieraonline z Katarzyną Grocholą okazało się najpopularniejszym wirtualnym wydarzeniem organizowanym przez Empik w lutym i zgromadziło przed ekranami aż 41 tys. widzów. Emocji dostarczył swoim fanom również Nicholas Sparks, autor kultowych książek obyczajowych. Jego „Powrót” opowiadający o weteranie wojennym, który ukojenia szuka w rodzinnych stronach, uplasował się tuż za podium.
W top 10 najchętniej kupowanych książek w lutym znalazł się ponadto najnowszy poradnik Jakuba Czarodzieja, coacha i mówcy motywacyjnego. Książka „Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi” ukazała się tuż przed walentynkami, proponując bezkompromisowe porady życiowe singlom, którzy pragną odnaleźć swoją drugą połowę oraz osobom w związku, czującym, że w romantycznej relacji czegoś im brakuje.
Ogromnym zainteresowaniem internautów cieszyło się także spotkanie online z Jackiem Galińskim, poświęcone kolejnej części popularnej serii o Zofii Wilkońskiej „Konkurenci się pani pozbyli”, która pod koniec miesiąca trafiła na półki księgarń. W wydarzeniu uczestniczyło 39 tys. widzów.
 
Wybory młodszych czytelników

Wśród najpopularniejszych tytułów w Empiku w ubiegłym miesiącu nie zabrakło także pozycji dla młodszych czytelników. Najchętniej wybieraną książką młodzieżową był poradnik „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” autorstwa światowej sławy neurobiologa Deana Burnetta, który stara się wytłumaczyć nastolatkom, dlaczego miewają trudności z porozumieniem się z rodzicami i proponuje sposoby, aby poprawić wzajemne kontakty. Rozchwytywana jest także najnowsza książka z uwielbianej przez młodych czytelników serii o Puciu autorstwa Marty Galowskiej-Kustry – „Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych”. Szerokim echem odbił się również zbiór opowiadań przygotowany charytatywnie przez najwybitniejszych polskich twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz ilustratorów. Rozmowę poświęconą „Wszystkim kolorom świata” z udziałem Joanny Fabickiej, Joanny Olech, Igora Kubika i Pauli Włodarczyk śledziło na żywo 37 tys. osób.
 
 


11. Natalia de Barbaro – Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
​12. Alex Michaelides – Pacjentka
​13. Justyna Bednarek – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
​14. Zygmunt Miłoszewski – Kwestia ceny
​15. J.K. Rowling – Harry Potter i Kamień Filozoficzny
​16. Adam Leszczyński – Ludowa historia Polski
17. Victoria Schwab – Niewidzialne życie Addie LaRue
​18. Ivan Tapia – Dom z papieru. Escape Room
19. Rafał Pacześ – Grube wióry
​20. Jeremy Clarkson – Naprawdę?
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się