KMiL - prezentacja książki poetyckiej Waldemara Okonia pt. ''Jeszcze jeden tom wierszy''

KMiL - prezentacja książki poetyckiej Waldemara Okonia pt. ''Jeszcze jeden tom wierszy''

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na prezentację książki poetyckiej Waldemara Okonia pt. ''Jeszcze jeden tom wierszy''

Udostępnij

Tłumaczenie książki na język francuski Joanna Szczepińska-Tramer Prowadzenie spotkania Monika Braun
17 czerwca (czwartek) 2021 roku o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie transmitowane online

Nota od autora:

''Postanowiłem napisać jeszcze jeden tom wierszy. Tomów wierszy jest bardzo dużo, być może jest ich zbyt wiele, dlatego jeden więcej, jeden mniej nikogo nie zdziwi ani nie zaniepokoi. Ziemia widziana z Księżyca tak naprawdę nie interesuje nikogo. Oprócz lunatyków i mieszkańców Księżyca, którzy podobno ostatnio wymierają w zastraszającym tempie. Im też dedykuję ten tom, którego jeszcze w tej chwili nie ma i nie wiem, jaki będzie jego ostateczny kształt i skończona forma. To ja jestem jego ostatecznym kształtem i skończoną formą, ponieważ tak naprawdę nie ma mnie na świecie i nigdy na nim do końca mnie nie było.''
W. Okoń
Książka W. Okonia pt. ''Jeszcze jeden tom wierszy''. Wydanie polsko-francuskie. Wydana została przez Akwedukt - Oficynę Wydawniczą Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu:

http://klubmil.pl/wydawnictwo-akwedukt/3307-okon-waldemar-jeszcze-jeden-tom-wierszy

 

Kilka słów o bohaterach spotkania:

Waldemar Okoń urodził się w 1953 roku we Wrocławiu, absolwent filologii polskiej i historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizuje się w historii sztuki XIX i XX wieku. Opublikował m.in. zbiory studiów poświęconych tej epoce w książkach: ''Sztuka i narracja'' (1988), ''Alegorie narodowe'' (1992), ''Sztuki siostrzane'' (1992), ''Wtajemniczenia'' (1996), ''Stygnąca planeta'' (2002). Wydał również tomy poezji ''Wiersze północne'' (1989), ''Poematy nadziemne'' ( 2000), ''Stonehenge'' (2001), ''Wersy dla Orfeusza'' (2003), ''Księga wersów'' (2004), scenariusz widowiska teatralnego pt. Antoni S. czyli ''Wieża Babel'' (1995), wybór prozy poetyckiej ''Zapisy bez daty'' (1998), monografie ''Jan Matejko i Stanisław Wyspiański'' (1998) oraz ''Kresy w malarstwie polskim'' (2006). Stypendysta Fundacji Lanckorońskich i Funduszu Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej, zdobywca Nagrody im. ks. Szczęsnego Dettloffa, trzykrotny laureat Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, od 1996 roku członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Promotor dwóch prac doktorskich: Anity Wincencjusz-Patyny "Polska ilustracja książkowa 1950-1980. Artystyczne kreacje i realizacje" (2007) i Marka Śniecińskiego "Fotografia niemiecka lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Obrazy i idee" (2009).
Źródło: www.historiasztuki.uni.wroc.pl

Joanna Szczepińska-Tramer. Polska i francuska historyczka sztuki, tłumaczka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletni redaktor naczelny wydawanej w Paryżu międzynarodowej bibliografii historii sztuki pn. ''Répertoire dˋ Art et d ̉ Archéologie''. Obecnie mieszka we Wrocławiu.

Monika Braun. Pisarka, nauczycielka akademicka, kulturoznawczyni, reżyserka, aktorka, autorka wielu opracowań poświęconych sztuce XX i XXI wieku, miłośniczka języka i kultury francuskiej.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się