Ogólnopolska Izba Księgarń
„Szkoły Czytania”,  Krakowskie Biuro Festiwalowe

„Szkoły Czytania”, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Kolejne odsłony „Szkoły Czytania”

Udostępnij

Kolejne spotkania w ramach „Szkoły Czytania”, edukacyjnego przedsięwzięcia Krakowskiego Biura Festiwalowego, już niebawem. W lipcu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krakowie oraz Aresztu Śledczego w Krakowie spotkają się z Grzegorzem Jankowiczem z Działu Literackiego KBF.

„Spotykamy się w różnych miejscach (oczywistych, jak szkoła czy biblioteka, i nieoczywistych, jak areszt czy szpital), by dyskutować o przeczytanych tekstach. Założenie, które przyjęliśmy, jest następujące: świat nabiera sensu dzięki opowieści, dlatego lektura pozwala nam zrozumieć rzeczywistość. Z literatury możemy – i powinniśmy – zrobić użytek. Nie znaczy to, że od samego początku wszystko jest jasne, że czytane przez nas teksty zawierają instrukcję obsługi życia. Wręcz przeciwnie” – mówi Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada. 

Podczas najbliższych spotkań uczestnicy rozmawiać będą o dwóch tekstach: Stłuc świnkę Etgara Kereta i Wyspa w południe Julia Cortázara (ze zbioru Opowiadania zebrane). Ta pierwsza będzie pretekstem do dyskusji na temat oszczędzania, druga zaś ma stanowić punkt wyjścia dla rozmowy o  tym, Czy wyobraźnia może skutecznie przeciwstawić się upływowi czasu.     

„Szkoła Czytania 2018” to program, którego celem jest promocja czytelnictwa i postaw czytelniczych, rozwijanie kompetencji czytelniczych u różnych grup odbiorców, a także stworzenie narzędzi, które w przyszłości ułatwią wspomnianym grupom odbiorców łatwiejszy i efektywniejszy dostęp do kultury, w szczególności literatury, umożliwiając im aktywny udział w życiu literackim. Cykl realizowany jest w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Kontakt dla zainteresowanych udziałem w warsztatach: szkolaczytania@biurofestiwalowe.pl

Organizatorami cyklu są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się