Kolejny film z cyklu „Zrób to sam” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Kolejny film z cyklu „Zrób to sam” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Kolejny film z cyklu „Zrób to sam” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Udostępnij

Ukazał się trzeci odcinek nowego cyklu filmów „Zrób to sam”, który został stworzony przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Filmy mają zaprosić dzieci do zabawy i zachęcić do częstszego sięgania po książki.

Każdy z odcinków prowadzonego przez Animatorkę Nastazję cyklu prezentuje inny pomysł na kreatywną zabawę w towarzystwie książek. Prowadząca pokazuje w nich dzieciom, jak w prosty sposób i przy użyciu łatwo dostępnych materiałów wyczarować niezwykłe przedmioty, które umilą im czas z książką: samodzielnie wykonaną okładkę, pobudzający wyobraźnię teatr cieni czy rodzinną grę planszową. 

W trzecim odcinku cyklu Animatorka Nastazja prezentuje, jak w prosty sposób stworzyć własną autorką okładkę ulubionej książki. Pomaga jej w tym mały Wiktor, a książką, do której tworzą okładkę jest „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – najnowsza pozycja, która trafia do pierwszoklasistów dzięki kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

„Zrób to sam" - odc. 3 | Mała książka - wielki człowiek

Poprzednie odcinki można oglądać na kanale Instytutu Książki na YouTube oraz na naszym Facebooku. Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień w tych samych miejscach. W pozostałych częściach cyklu również obiecujemy najmłodszym czytelnikom rodzinne wyzwania, kreatywne eksperymenty i mnóstwo radości.

***

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się