Komisja Europejska ogłosiła działanie przygotowawcze Writing European

Komisja Europejska ogłosiła działanie przygotowawcze Writing European

Komisja Europejska ogłosiła działanie przygotowawcze Writing European

Udostępnij

Komisja Europejska ogłosiła nowe działanie przygotowawcze: Writing European, z budżetem w wysokości 3 mln EUR. Celem działania Writing European jest wzmocnienie europejskiego sektora audiowizualnego w zakresie tworzenia i pisania seriali fabularnych wysokiej jakości, które przyciągną szeroką widownię.

Ponadto, działanie to zakłada zwiększenie kompetencji talentów pracujących nad serialami oraz stworzenie im warunków do współpracy w ramach silnych oraz różnorodnych zespołów (utalentowanych scenarzystów, twórców, producentów z różnych środowisk i różnych narodowości). W ramach projektów powinny powstać kreatywne huby np. pokoje scenarzystów lub inne wspólne działania, będące inkubatorami talentów, w których będą proponowane innowacyjne metody dotyczące prewritingu, konceptualizacji oraz działania matchmakingowe z nabywcami.

Branża audiowizualna ucierpiała poważnie z powodu pandemii COVID-19 – Komisja Europejska adresuje to działanie do europejskich firm oraz talentów, aby przyczynić się do odbudowy tego sektora na terenie państw członkowskich UE.

Szczegółowe informacje dotyczące zaproszenia do składania wniosków znajdują się pod linkiem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2021 roku. W przypadku dodatkowych pytań, Komisja Europejska zaprasza do kontaktu mailowego: CNECT-WRITING-EUROPEAN@ec.europa.eu

Wszystkie pytania adresowane przez wnioskodawców zostaną zanimizowane, a odpowiedzi na nie pojawią się w sekcji FAQ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się