Konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”

Konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”

Konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?” – rejestracja do 23 października

Udostępnij

W dniach 13-14 listopada 2023 roku w Gdyni odbędzie się konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?” organizowana przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Przypominamy, że rejestracja na wydarzenie potrwa do 23 października, a liczba miejsc jest ograniczona.

Tytuł wydarzenia nie jest przypadkowy. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w infrastrukturę biblioteczną to dopiero początek drogi ku lepszemupozyskania dofinansowania nie można bowiem traktować jako celu samego w sobie, a jedynie środek do osiągnięcia celu. Dlatego chcemy inspirować, podpowiadać, dawać wskazówki: zachęcać do otwarcia się na zmianę, weryfikację pomysłów, na nowe potrzeby i oczekiwania odbiorców.

Wydarzenie kierujemy przede wszystkim do przedstawicieli bibliotek publicznych: zwłaszcza do wnioskodawców „Infrastruktury bibliotek”, ale także do beneficjentów realizujących swoje zadania oraz bibliotekarek i bibliotekarzy zainteresowanych programem, którzy planują inwestycje w bibliotekach w przyszłości. Zapraszamy również przedstawicieli bibliotek pełniących rolę bibliotek powiatowych i wojewódzkich oraz organizatorów bibliotek publicznych – realizacja zadania  inwestycyjnego wymaga Państwa wsparcia. Jednym z ważnych tematów wydarzenia jest współpraca pomiędzy biblioteką-beneficjentem a innymi instytucjami, szczególnie ważne jest wsparcie, którego udzielić może gmina, ale także inne biblioteki z regionu czy przedstawiciele lokalnej społeczności

Tematyka konferencji będzie dotyczyła zagadnień powiązanych z zasadami ubiegania się o dofinansowanie w konkursie i zasadami realizacji zadań. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę wysłuchać prezentacji, dyskusji i wystąpień stanowiących zbiór porad, dobrych praktyk i inspiracji od specjalistów, samorządowców, przedstawicieli beneficjentów i bibliotekarzy, którzy mają za sobą doświadczenia związane z inwestycjami w infrastrukturę nie tylko w ramach NPRCz 2.0.

Drugiego dnia uczestnicy – podzieleni na grupy – odwiedzą inspirujące biblioteki w regionie. Część będzie miała okazję poznać bliżej nowoczesne, znakomicie zaprojektowane gdyńskie filie, a część pozna inwestycje realizowane w ramach poszczególnych edycji „Infrastruktury bibliotek”, odwiedzając RedęRumię i Bolszewo w gminie Wejherowo.

Konferencja jest częścią strategii informacyjnej i upowszechniającej inicjatywy związane z realizacją „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”, jednego z działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Miejsce: 13 listopada 2023 r. Konsulat Kultury Gdynia, 14 listopada br. – biblioteki regionu oraz Konsulat Kultury

Więcej szczegółów i rejestracja na www.infrastrukturabibliotek.com.pl 

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata

 
 
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się