Kongres Futurologiczny 2022 w Krakowie

Kongres Futurologiczny 2022 w Krakowie

Kongres Futurologiczny 2022 w Krakowie

Udostępnij

W dniach 10-11 września na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się  druga edycja ogólnopolskiej konferencji kulturalno-naukowej pod nazwą „Kongres Futurologiczny 2022”.

Impreza mająca na celu zbliżenie do siebie światów współczesnej kultury i nauki jest organizowana przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej we współpracy z Wydawnictwem IX oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Konferencja jest kontynuacją wydarzenia zainaugurowanego w ubiegłym roku jako część obchodów stulecia urodzin Stanisława Lema. Wpisując się zakres promowania twórczości oraz myśli humanistycznej pisarza, podobnie jak było w roku ubiegłym, przyjmie formułę interdyscyplinarnego, eksperckiego forum wymiany inspiracji i poglądów pomiędzy twórcami kultury popularnej, reprezentacją środowisk naukowych oraz przedstawicielami branży technologicznej.

Podczas festiwalu będzie można zetknąć się z twórczością współczesnych polskich pisarzy science fiction, ale także z dziedzictwem literackim samego Stanisława Lema. Organizatorzy stawiają przed sobą także zadanie przybliżenia polskich osiągnięć naukowo-technicznych. Chcą też podjąć dyskusję nad kierunkami rozwoju naszej cywilizacji w kontekście studiów nad przyszłością i analiz futurologicznych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pisarze, kulturoznawcy, przedsiębiorcy technologiczni, dziennikarze naukowi oraz specjaliści z Polskiej Agencji Kosmiczne i Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Konferencja, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w zabytkowych wnętrzach Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie. Wstęp na konferencję jest wolny dla każdego, a spotkania dodatkowo będą także dostępne online.

źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się