Koniec antykwariatu Tomik Waldemara Szatanka

Koniec antykwariatu Tomik Waldemara Szatanka

Koniec antykwariatu Tomik Waldemara Szatanka

Udostępnij

Antykwariat książkowy Tomik przez 11 lat działał przy ul. Karmelickiej 19 na warszawskim Muranowie. Wchodził w skład sieci Książka dla Każdego Waldemara Szatanka. Niestety zamyka swe podwoje. “Zmiana czasów. Handel stacjonarny obumiera, wszystko się przenosi do internetu. A w przypadku tradycyjnego antykwariatu trzeba ponosić koszty czynszu, prądu, zatrudnienia pracowników. Dochód ze sprzedaży książek nie pokrywał funkcjonowania tego punktu” – tłumaczy serwisowi Wyborcza.pl decyzję o zamknięciu Tomiku Waldemar Szatanek.

Likwidowany Tomik zgromadził około 20 tys. niesprzedanych woluminów. Właściciel nie chce ich wyrzucać na makulaturę, a sprzedać po cenie antykwarycznej nie ma komu. Żeby się pozbyć zapasów, postanowił zorganizować w lokalu antykwariatu Cmentarzysko Zapomnianych Książek.

Wyprzedaż będzie trwała od 20 października do 20 listopada.

“Ponieważ jesteśmy firmą i nie korzystamy z żadnych dotacji, musimy zapłacić za czynsz, prąd i pensje – pobieramy za wejście na teren Cmentarzyska Zapomnianych Książek opłatę w wysokości 30 zł. W ramach tej opłaty wolno Ci zabrać tyle książek, ile uniesiesz i zmieścisz do dużej torby typu ‘IKEA’ (bezpłatnie wypożyczymy Ci ja przy wejściu). Czy weźmiesz jedną książkę, pięć, dziesięć czy sto, zależy tylko od Ciebie i nie wpływa na żadne dopłaty. Nie można wejść „rozejrzeć się”, „zobaczyć tylko” itp. Wchodząc, płacisz” – wyjaśnia zasady organizator wydarzenia.

Książki wystawione na sprzedaż będą pochodziły nie tylko z likwidowanego antykwariatu Tomik, swoje zapasy przy okazji dorzucają też inne warszawskie antykwariaty: Antykwariat Tamka, UnikatBooks oraz izabeliński antykwariat Piotruś Pan.

Nadal działać będą należące do Waldemara Szatanka dwa warszawskie antykwariaty: w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej oraz przy ul. Conrada.

Cmentarzysko Zapomnianych Książek przy ul. Karmelickiej 19 można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 12.-18. i w soboty w godz. 10.-14.

Przypomnijmy, że znany warszawski antykwariusz był bohaterem tekstu w “Magazynie Literackim KSIĄŻKI”. Waldemar Szatanek opowiadał Mirce Łomnickiej o swojej domowej bibliotece – Biblioteka zdyscyplinowana


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się