Konkurs Academia 2021 na najlepszą książkę akademicką i naukową

Konkurs Academia 2021 na najlepszą książkę akademicką i naukową

Konkurs Academia 2021 na najlepszą książkę akademicką i naukową – zgłoszenia do 9 lipca!

Udostępnij

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura zapraszają wydawców do udziału w 14. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2021.

Konkurs towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021, które odbywają się równolegle z plenerową edycją Warszawskich Targów Książki, w dniach 9-12 września 2021 r. na płycie przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki oraz Placu Defilad (teren od strony ul. Marszałkowskiej).

Celem organizatorów jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich  i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2019, 2020 i 2021 roku.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze wydane w formie tradycyjnej książki drukowanej.

Na zgłoszenia czekamy do 9 lipca 2021 r.

Dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021 udział w konkursie jest bezpłatny. Wydawcy, którzy nie uczestniczą w Targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł + VAT za każdą publikację.

Zwycięzcy poza dyplomami otrzymają nagrody pieniężne:

  • 2 000 zł - Nagroda Główna ACADEMIA 2021

  • 1 000 zł - Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej  w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych

  • 1 000 zł - Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Laureatów konkursu poznamy w piątek, 10 września - w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej  na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji o Konkursie: Małgorzata Kanownik: program@historiaikultura.pl, tel. 505 245 837


Więcej informacji : http://historiaikultura.pl/konkurs-academia/Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się