Konkurs czytelniczy z książką Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic"

Konkurs czytelniczy z książką Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic"

Konkurs czytelniczy z książką Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu".

Nota o książce:
 
Sen, pamięć, mowa, odczuwanie przyjemności czy strachu - codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy? Twój mózg bez tajemnic jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy. Zabiera nas na nią neurobiolog Marc Dingman. Dowiemy się z niej, co się dzieje, kiedy mózg nie działa prawidłowo: dlaczego czasem cierpimy na bezsenność, depresję, ADHD, chorobę Alzheimera czy Parkinsona lub wpadamy w uzależnienie. Książka zawiera liczne interesujące przykłady z życia oraz ręczne ilustracje autora.

Książkę czyta się jak zbiór opowiadań detektywistycznych, łączy ona klasyczne przypadki z historii neurologii z odkryciami dokonanymi dzięki najnowszym technologiom. - dr Stanley Finger, emerytowany profesor psychologii i nauk o mózgu Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, autor Origins of Neuroscience

Recenzje książki Twój mózg bez tajemnic

Pouczająca, przystępnie napisana i ciekawa książka dla każdego, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się tym, jak pracuje mózg, i chciałby dowiedzieć się więcej, ale nie wie, od czego zacząć. -dr Dean Burnett, autor Happy Mózg i Gupi muzg

Ta książka przejrzyście wyjaśnia, co naszym zdaniem wiemy o tym najbardziej tajemniczym narządzie. Dingman splata klasyczne studia przypadków z nowoczesnymi badaniami w łatwo przyswajalne rozdziały, tworząc doskonały podręcznik dla początkujących na temat błyskawicznie rozwijającej się dziedziny neuronaukI. - Moheb Costandi, autor Neuroplasticity i 50 Human Brain Ideas You Really Need to Know

Ta książka to zabawna i pouczająca lektura… Bardzo dużo się nauczyłem i podobnie będzie z tobą! - dr John E. Dowling, profesor badawczy w dziedzinie neuronauki, autor Understanding the Brain: From Cells to Behavior to Cognition

Kilka słów o autorze:

Doktor Marc Dingman jest adiunktem na wydziale Biobehavioral Health Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii oraz twórcą prezentowanego w serwisie YouTube popularnego cyklu „2-Minute Neuroscience” w ciekawy i przystępny sposób prezentującego odkrycia neuronauki.
 
Pytania konkursowe:

1. Kim z zawodu jest Marc Dingman i czym zajmuje się neuronauka?
2. Podaj nazwisko pierwszego lekarza leczącego pacjentów neurologicznych, który propagował całościowe podejście w leczeniu, czyli ludzką jednostkę?

3. Wymień nazwę najpopularniejszego leku na bezsenność, który stał się przysłowiową nasenną wiagrą XXI wieku?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 16 lipca 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs czytelniczy z książką Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic" Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Marca Dingmana "Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu". 

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu czytelniczego z książką Marca Dingmana pt. "Twój mózg bez tajemnic". Na konkurs napłynęlo 78 odpowiedzi w tym 72 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1 .frasma2000@wp.pl
2. zalegapatrycja@gmail.com
3. jolcia11111@gmail.com


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Portal Księgarski www.ksiazka.net.pl

 

 

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się