Konkurs Festiwalu Opowiadania na przekład

Konkurs Festiwalu Opowiadania na przekład

Konkurs Festiwalu Opowiadania na przekład

Udostępnij

Festiwal Opowiadania we Wrocławiu zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy przekład organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

W tym roku tłumaczyć można z języków niemieckiego, słowackiego i szwedzkiego teksty Roberta Prossera, Jany Benovej i Andrei Lundgren. Jurorami konkursu są Natalia Kołaczek (szwedzki), Małgorzata Słabicka (niemiecki) i Tomasz Grabiński (słowacki). Pula nagród wynosi dwa tysiące sto złotych (po siedemset złotych dla najlepszego przekładu z każdego języka), a tłumaczenia można przesyłać do 15 lipca 2021.

W Konkursie mogą brać udział wyłącznie tłumacze przed debiutem książkowym, a więc nieposiadający w swojej bibliografii indywidualnych przekładów literackich opatrzonych ISBN w wersji papierowej lub elektronicznej (zapis nie dotyczy publikacji technicznych, naukowych i konferencyjnych, pojedynczych tekstów drukowanych w antologiach, czasopismach, publikacji na stronach internetowych).

Tłumaczenia w języku polskim należy przesłać do 15 lipca 2021 w niepodpisanym załączniku w formacie .docx, .doc, .rtf, .pdf na adres: konkurs@opowiadanie.org. W treści e-maila podając imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego. Wyznaczone do konkursu teksty opowiadań w językach oryginalnych do pobrania na stronie organizatora. Konkurs na najlepszy przekład odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Więcej informacji pod adresem: konkurs@opowiadanie.org i na stronie www.opowiadania.org/konkursy


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się