Ostatni policjant, Be. H. Winters

Ostatni policjant, Be. H. Winters

Konkurs jesienny z " Ostatnim policjantem"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, Fundacja Laboratortium Kultury Książki Libroskop oraz wydawnictwo R.M. zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z książką Bena H.Wintersa pt. "Ostatni policjant".

Ostatni policjant to pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagładą. Wokoło szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny i panika. Wszystko, co znamy, ulega destrukcji, a ludzie przestają wierzyć w to, co do tej pory było im bliskie. Jedni poświęcają czas na spełnianie marzeń, inni nie wytrzymują napięcia i popełniają samobójstwo. Tylko Henry Palace prowadzi drobiazgowe śledztwo w sprawie śmierci Petera Zella, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi. 

Samobójstwo czy morderstwo? Smutny przypadek czy zaplanowana zbrodnia? Prywatna tragedia, a może zorganizowana działalność przestępcza? Chcesz wiedzieć, kto zabił? A jakie to ma znaczenie, skoro już za chwilę wszyscy zginiemy. Nie ma odwrotu. Nie ma ucieczki. Nie ma nadziei. Zostało 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni. Co zrobisz ze swoim życiem, zanim nastąpi wielkie bum?

"Ostatni policjant" to fascynująca opowieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w przededniu totalnej katastrofy. Do Ziemi zbliża się asteroida i nic już nie da się zrobić, by uniknąć zderzenia. Świat pogrąża się w chaosie, następuje niespotykany kryzys ekonomiczny, wojsko wprowadza stan wyjątkowy i patroluje ulice, by powstrzymać armagedon. Szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny, panika. I tylko detektyw Hank Palace jak co dnia prowadzi drobiazgowe śledztwo, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi.

"Ostatni policjant" to pierwsza część trylogii pełnej zbrodni i tajemnic. Czy uda się je poznać przed końcem świata

Kilka słów o autorze:

Ben H. Winters jest autorem dwunastu powieści. W Stanach Zjednoczonych zasłyną już w 2009 roku, jako autor książki pt. Sense and Sensibility and Sea Monsters będącej parodią twórczości Jane Austin.Karierę międzynarodową przyniósł mu pierwszy tom trylogii kryminalnej pt. Ostatni Policjant, za którą w 2013 roku otrzymał nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszy kryminał, a kolejny tom trylogii Countdown City – nagrodę im. Philipa K. Dicka za najlepszą książkę s.f,  a także został uznany za jeden z najlepszych książek w 2012 roku przez Amazon.com i Slate. Stacja NBC pracuje nad adaptacją filmową powieści.

Najnowsza powieść pisarza Underground airlines w Polsce dostępna będzie w 2018 roku.

Autor Ostatniego Policjanta jest absolwentem Uniwersytetu Waszyngtońskiego w St. Luis. Obecnie mieszka w Los Angeles, w Kalifornii razem z żoną Dianą oraz trójką dzieci.

 

Oto pytania konkursowe:

1. Jak literacką nazwę nosi kryminał, który dotyczy totalnej apokaliptycznej katastrofy?

2. Czy "Ostatni policjant" został sfilmowany" i jaki będzie nosiła tytuł jego kinowa adaptacja?

3. Jak brzmi nazwisko głównego bohatera kryminału Bena H.Wintersa?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 12 października  2017 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Jesienny konkurs z  Ostatnim policjantem". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami książki autorstwa Bena H.Wintersa pt. "Ostatni policjant". 

Witam wszystkich biorących udział w  konkursie jesienny z " Ostatnim policjantem". Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło  29 odpowiedzi, w tym 27 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 3  zwycięskie osóby, o następujących mailach:

1. ewert@onet.eu
2.  kamilmatuszak22@gmail.com
3. bethi.pw@gmail.com

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody prześle Państwu wydawnictwo  RM

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Czytelniczka
Niezmiernie się cieszę z wyróżnienia :)
Czytelniczka
Kiedy zostaną ogłoszone wyniki tego konkursu?

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się