Portal Księgarski, konkus na hasło związane  wiosną i czytaniem

Portal Księgarski, konkus na hasło związane wiosną i czytaniem

Konkurs Portalu Księgarskiego na hasło związane z wiosną i czytaniem

Udostępnij

Fundacja Laboratorium Kultury Książki oraz Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z wiosną i czytaniem.

Dzień jest dłuższy od najkrótszego o prawie pięć godzin. Przeszliśmy niedawno na czas letni. Jest coraz cieplej, więcej dni słonecznych. To wszystko razem sprzyja sięganiu po ciekawą lekturę. Widzę to na codzień mając tuż obok mnie, na Szewskiej Bibliotekę Podróżniczą. Mieszkańcy Wrocławia coraz częściej chodzą też na spacery i do parku, a w ręku mają...książki. Okazuje się, że z naszym czytelnictwem nie jest tak źle. Wie o tym też Polska Izba Książki, która dwa lata temu ogłosiła własne badania. Poświęcany na czytanie w ciągu dnia licząc łącznie mniej czasu niż przed laty, ale za to  dzielimy go na kilka czasowych odcinków. Czytamy w pracy, w domu, w parku, w czasie jazdy środkami miejskiej komunikacji, między przerwami w zajęciach i lekcjach. A myślę, iż nie muszę naszym czytelniom przypomnać pożytków płynących z faktu czytania.

W związku z tym, iż mamy już kalendarzową wiosnę, letni czas, dłuższy dzień  i więcej słońca ogłaszamy konkurs na hasło związane z czytaniem i wiosną. Trzy najciekawsze z nich nagrodzimy książkami, które otrzymaliśmy od wydawców takich jak: DW REBIS, OW IMPULS, IW ZNAK, Studio EMKA, Wydawnictwo ALFA-ZET, Papierowy Księżyc, Novae Res, Stapis, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo MG, Akapit Press, Wydawnictwo Drzewo Babel, Skrzat, wydawnictwo Sic!, Afera, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo Kobiece, wydawnictwo Karmelitów Bosych.

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 15 kwietnia 2018 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs Portalu Księgarskiego na hasło związane z wiosną i czytaniem". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda.
Trzy wylosowane najciekawsze hasła zostaną nagrodzone  egzemplarzami książek w/w wydawnictw. Po ogłoszeniu werdyktu redakcyjnego jury zostaniecie poproszeni mailowo o  sprecyzowanie swoich zainteresowań czytelniczych, tak abyśmy mogli dostosować nagrody ksiażkowe do waszych gustów czytelniczych.

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz Fundacja Laboratorium Kultury Książki dziękuje wszystkim za wzięcie udziału w konkursie Portalu Księgarskiego na hasło związane z wiosną i czytaniem. Na konkurs wpłynęło ponad 95 propozycji. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Poziom waszej inwencji twórczej stał na bardzo wysokim poziomie. Po długiej  i zażartej dyskusji wybraliśmy propozycje 6 osób posługujących się następującymi mailami:

1. Wiosną rozkwitam, bo więcej czytam! - paw1229@op.pl
2. Nie deptać trawników i czytelników! - a.pytel89@gmail.com 
3. Czytaj wiosną na ławeczce, to opalisz się troszeczkę - beata@piekary.net
4. Dzień dłuższy, ptak śpiewa, płaszcz przyoblekę, ciesząc się wiosną odwiedzę bibliotekę! - joanna_degu@wp.pl
5. Wiosna to mało - weź licencję na czytanie! - pavvel100@gmail.com 
6. Kwiecień plecień, bo przeplata, czytaj nie czekając lata - popstuff.kcn@gmail.com 

Dodatkowo 4 osoby za swoje hasła zostaną wyróżnione publikacją na stronie www.ksiazka.net.pl i naszej stronie Facebookowej:

1. Wiosną kwitnie czytanie! - bbiront@poczta.onet.pl 
2. Każda książka lepiej smakuje, gdy wiosną na powietrzu się nią rozkoszujesz! -  bbo557@interia.pl
3. Czy na tenis czy na basen przyszła Wiosna, Czytaj czasem! - bernacki_piotr@wp.pl 
4.Obudź w sobie wiosną książkowego mola! - patrycja.kusek@gmail.com

Wszystkim serdecznie dziękujęmy za wzięcie udziału w naszym konkursie związanym z wiosną, książką i czytaniem!
Do wszystkich nagrodzonych zestawami książek wyślemy pytanie o czytelnicze zainteresowania, tak aby maksymalnie wycelować w Wasz gust czytelniczy


Gabriel L. Kamiński

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
bbo557@interia.pl
Witam!
Proszę o informację dotyczącą wysyłki nagród. Od ogłoszenia wyników minęło ponad 40 dni, więc czekamy juz bardzo długo...
Nina
Witam, kiedy zgłosicie się do nagrodzonych, aby rozdać nagrody? :)
Lyannagl
niesamowity konkurs:))
Alina Loska
Rozkwit chęci do czytania
Danuta Urbańska
Jestem molem książkowym i interesuje mnie wszystko, co z książką związane :) Akceptuję regulamin.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się