Konkurs Wydawnictwa Warstwy „Proza nieobca” - bpowieść lub zbiór opowiadań

Konkurs Wydawnictwa Warstwy „Proza nieobca” - powieść lub zbiór opowiadań

Konkurs Wydawnictwa Warstwy „Proza nieobca” na powieść lub zbiór opowiadań

Udostępnij

Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Warstwy zapraszają wszystkich piszących do udziału w konkursie na powieść bądź zbiór opowiadań. Nagrodą jest wydanie książki w serii „Proza nieobca” Wydawnictwa Warstwy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich autorek i autorów prozy, zarówno debiutujących, jak i tych, którzy mają już w swoim dorobku publikacje książkowe. Organizatorzy nie narzucają tematyki, nie stawiają ograniczeń gatunkowych, przygotowali za to kilka wytycznych:

  • zgłaszać można powieści / zbiory opowiadań wcześniej niepublikowane
  • nadesłane teksty muszą być dłuższe niż 280 000 znaków ze spacjami
  • akcja powieści / opowiadań musi być powiązana z Wrocławiem
  • akcja powieści / opowiadań musi toczyć się w znacznej części po 1945 roku.

Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2021. Teksty wysyłać można wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.wydawnictwowarstwy.pl i www.literatura.wroclaw.pl

Laureatkę bądź laureata, których poznamy do 4 kwietnia 2021 roku, wskaże jury w składzie:

– Irek Grin – dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury oraz Fundacji Olgi Tokarczuk, redaktor naczelny Wydawnictwa Warstwy. Menadżer kultury, organizator i pomysłodawca festiwali literackich, kurator programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz koordynator Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

– Paweł Mackiewicz (1980) – dr hab., prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek: „Pisane osobno. O poezji polskiej lat pierwszych” (2010), „W kraju pełnym tematów. Kazimierz Wyka jako krytyk poezji” (2012), „Małe i mniejsze. Notatki o najnowszej poezji i krytyce” (2013), „Sequel. O poezji Marcina Sendeckiego” (2015), „Spór o realizm. 1945–1948” (2020); opracował tomy Kazimierza Wyki: „Tylnym pomostem. Felietony zebrane” (2014) oraz „Wybór pism” (seria „Biblioteka Narodowa” 2019), a także kilka wyborów poezji, m. in. Marcin Sendeckiego „Pamiątka z celulozy. Wybór wierszy” (2014). Mieszka w Legnicy.

–Justyna Sobolewska (1972) – krytyczka literacka, pisarka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. Autorka zbioru esejów „Książka o czytaniu”, wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” i biografii pisarza „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu”. Laureatka PIK-owego Lauru przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

– Agnieszka Wolny-Hamkało (1979) – poetka, prozaiczka i dramatopisarka. Opublikowała cztery powieści (w tym w 2019 „Lato Adeli”), dziesięć książek poetyckich (najnowszy to wydany w 2021 roku tom „Raster Lichtensteina”) oraz cztery książki dla dzieci (najnowsza to „Gdzie jest noc” z 2019). Jest autorką kilku sztuk teatralnych wystawianych m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Muzycznym Capitol i Instytucie Grotowskiego. Kuratorka literacka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Mieszka we Wrocławiu.

O serii „Proza nieobca”:

„Proza nieobca” to seria prozatorska Wydawnictwa Warstwy, której założeniem jest prezentowanie literatury współczesnej, krytycznej, nieszablonowej i propagującej refleksję nad stanem Polski i Europy. W skład serii wchodzą książki polskie i zagraniczne, debiuty, jak i książki uznanych autorów. Do tej pory w ramach serii ukazały się powieści „Tak blisko” Wiesława Waszkiewicza i „Saga lwowska” oraz „Magnetym” Petro Jacenki, „Cerebro” Andrija Bondara, „Wdech i wydech” Dominiki Horodeckiej (nominowana do Nagrody Gdynia 2020) oraz „Dom dla Doma” Wiktorii Ameliny.

Więcej informacji o konkursie i nowościach wydawniczych Wydawnictwa Warstwy dostępne na stronach: www.wydawnictwowarstwy.plwww.literatura.wroclaw.pl bądź na Facebooku Warstw.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się