Konkurs z "Efektem latte" Davida Bacha

Konkurs z "Efektem latte" Davida Bacha

Konkurs z "Efektem latte" Davida Bacha

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego oraz wydawnictwo Studio EMKA zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce Davida Bacha i Johna Davida Manna pt. "Efekt latte.Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie".

David Bach, dziennikarz i autor publikacji finansowych od lat przekonuje mieszkańców USA, że rezygnacja z zakupu porannej kawy, kanapki, czy ciastka i odłożenie ich pieniężnego ekwiwalentu pozwoli po kilkudziesięciu latach zebrać milion dolarów.  Wspomniane, nieznaczne sumy oszczędzane regularnie, kumulują się pod koniec tygodnia, miesiąca i roku w naprawdę duże pieniądze. Przypomina to efekt kuli śnieżnej, która tocząc się stale powiększa swoją masę.

David Bach, legendarny ekspert do spraw osobistych finansów, i mistrz narracji John David Mann opowiadają historię dwudziestoparoletniej redaktorki z Nowego Jorku. Zoey Daniels pracuje w magazynie podróżniczym, lubi swoje zajęcie i jest w tym dobra – gorzej radzi sobie z własnymi finansami, przytłoczona studenckim kredytem i zadłużeniem na karcie kredytowej. Nieustannie dręczy ją myśl: czy tak ma wyglądać moje życie?

Dziewczyna nie umie poradzić sobie z tym zapętleniem – dopóki, namówiona przez swą szefową, nie nawiąże pogawędki ze starszym mężczyzną pracującym w urokliwej brooklyńskiej kawiarni. Tych dwoje dojrzałych ludzi odsłoni przed nią „trzy sekrety wolności finansowej” i trzy mity na temat finansów. W ciągu pełnego emocji tygodnia Zoey odkryje, że życie osób z jej otoczenia jest bogatsze i bardziej złożone, niż się jej wydawało. A dzięki prostym i sprawdzonym wskazówkom Henry’ego ona również będzie mogła rozpocząć takie życie, o jakim zawsze marzyła.

Efekt latte może pomóc każdemu – starszym przedstawicielom wyżu demograficznego, niepewnym, czy odłożyli wystarczające środki na emeryturę, milenialsom tonącym po uszy w studenckich kredytach czy skłaniającemu się ku mądrzejszym wyborom pokoleniu Z. Każdy z nas, niezależnie od wieku, jest w stanie osiągnąć niezależność finansową. Książka wciąga i krzepi od pierwszej stronicy; tę inspirującą historię można poznać w niecałą godzinę, ale jej wpływ pozostanie z nami na zawsze.

Kilka słów o autorach:

David Bach
należy do grona najbardziej poważanych współczesnych ekspertów finansowych i zarazem autorów najlepiej sprzedających się poradników finansowych. Dziewięć jego książek trafiło kolejno na listę bestsellerów „New York Timesa”. Najgłośniejsza z nich, The Automatic Millionaire, 31 tygodni okupowała na niej 1. miejsce. Ich łączny nakład przekroczył wiele milionów egzemplarzy. W ciągu ostatnich dwóch dekad David wywarł wpływ na życie milionów ludzi - także dzięki swym seminariom, wykładom, biuletynom i tysiącom wywiadów. Jest współzałożycielem AE Wealth Management, uznawanej za jedną z najszybciej rozwijających się certyfikowanych firm w zakresie doradztwa inwestycyjnego w Stanach Zjednoczonych, oraz twórcą FinishRich Media, spółki, której celem jest zrewolucjonizowanie sposobu edukowania społeczeństwa w dziedzinie finansów. Więcej informacji o autorze opublikowano na stronie: davidbach.com.

John David Mann
jest współautorem uwielbianej, klasycznej już książki Go-giver, wydanej w 26 językach i w nakładzie blisko miliona egzemplarzy; w 2017 r. przyznano jej Living Now Book Adward "Everygreen Medal" za "wkład w pozytywną zmianę świata". John sprzedał ponad trzy miliony książek, które przyniosły mu takie nagrody jak Nautilus Book Awards, Złoty Medal Axiom Business Book Awards czy tajwańską Golden Book Awards for Innovation. Więcej dowiedzieć się można na stronie: johndavidmann.com.

Pytania konkursowe:

1. Co rozumiemy pod określeniem efektem latte?

2. Kiedy zadziałał "efekt latte" w Stanach Zjednoczonych?

3. Kto wg. autorów książki najczęściej oszczędza w ten sposób


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 31 marca 2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z "Efektem latte" Davida Bacha. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone poradnikiem Davida Bacha i Johna Cavida Manna "Efekt latte.Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie".

W związku z zainteresowaniem konkursem przedłużamy termin nadsyłania odpowiedzi do 10 kwietnia 2020

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z  "Efektem latte" Davida Bacha. Na konkurs napłynęlo 78 odpowiedzi w tym 74 prawidłowe. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. adam1995mada@gmail.com

2. g.wolska@poczta.onet.pl

3. konrad.czarny@interia.pl


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu wydawnictwo Studio EMKA 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
GRAŻYNA
Dziękuję, nagroda dotarła. Pozdrawiam.BBge

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się