"Europa jesienią" i "Ęuropa o północy" Dave Hutchinson

"Europa jesienią" i "Ęuropa o północy" Dave Hutchinson

Konkurs z "Europą jesienią" i "Europą o północy" Dave'a Hutchinsona

Udostępnij

Fundacja Laboratorium Kulutry Książki Libroskop, Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Dom Wydawniczy REBIS z Poznania zapraszaja Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym powieściom political science fiction Dave Hutchinsona z cyklu "Pęknięta Europa" - Europa jesienią i  Europa o północy.

Opinia o książce:

Pierwszorzędna SF z fabułą szpiegowską w stylu Johna le Carré. - Adrian Tchaikovsky

Nota książce:

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe.

W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

Cykl „Pęknięta Europa”:

Europa jesienią
Europa o północy
Europa w zimie

Kilka słów o autorze:

Dave Hutchinson urodził się 1960 r. w Sheffield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz. Autor czterech powieści i licznych zbiorów opowiadań.
 

Już 3 lipca do księgarń trafi druga część cyklu „Pęknięta Europa” – Europa o północy!

„Jedna z najbardziej wyjątkowych powieści SF tej dekady”. -„LA Review of Books”

Noita o książce:

W podzielonej Europie wyrastają kolejne quasi-państewka. Dla Jima, oficera wywiadu, to koszmar. Co tydzień z zaprzyjaźnionego dotychczas kraju wypączkowuje nowy organizm państwowy, który może – ale nie musi – sprzyjać interesom Anglii. Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jednak sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Atak nożownika w londyńskim autobusie rzuca go w świat, w którym jego służba przygotowuje się do starcia z innym wszechświatem i w którym pojawia się człowiek mogący dzierżyć klucz do najściślej strzeżonych tajemnic Europy…

Opinie o książce:


Sugestywna proza autora, intymna znajomość Europy Wschodniej i jego fuzja Kafki z Lenem Deightonem tworzą czarującą powieść o intrydze i paranoi. - („The Guardian”)

Mapa Europy została przerysowana, a kartografowie wciąż pracują… dla tych, którzy chcieliby sobie wykroić własne królestwa, największym darem w wizji przyszłości Dave’a Hutchinsona jest możliwość przekraczania granic. - (Strange Horizons)

Intrygujący świat, charyzmatyczne postacie (…) Europa o północy, jak jej poprzedniczka Europa jesienią, jest pulsującą, energetyczną literaturą najwyższej próby. - *(„LA Review of Books”)

Hutchinson pisze świetnie, wyróżniają go nie tylko żywe, wnikliwie scharakteryzowane postacie, ale też nieco czarne poczucie humoru, przez co jego twórczość dostarcza trochę mrocznej rozrywki, a zarazem wydaje się niepokojąco trafna i na czasie. - (Locus)

Z pozorną literacką łatwością Hutchinson splata bogate wątki, snując skomplikowaną alegorię politycznych manipulacji, podstępów i umiejętnego zarządzania państwem.

Kilka słów o autorze:

Dave Hutchinson urodził się 1960 r. w Sheffield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz.Pisał dla The Weekly News i Dundee Courier. Autor czterech powieści i licznych zbiorów opowiadań. Jego najbardziej znanymi utworami są wielokrotnie nagradzane powieści z cyklu "Pęknięta Europa". 
 

Pytania konkursowe:

 

1. Z jakimi trzema pisarzami porównywany jest Dave Hutchinson?

2. W jakim mieście zaczyna się akcja "Europy Jesienią", kim z zawodu jest Rudi główny bohater, i jaką rolę ma zagrać?

3. Wymień dwie nagrody jakie otrzymały "Europa jesienią" i "Europa o północy?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 30 lipca 2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs z  "Europą jesienią" i "Ęuropą o północy" Dave'a Hutchinsona. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Pięć wylosowanych prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzonych przez Dom Wydawniczy REBIS książkami autorstwa Dave Hutchinsona "Europa jesienią" i "Europa o północy".

 

Wakacje zbliżają się ku końcowi, dzień jest krótszy o przeszło dwie godziny. Redakcja Portalu Księgarskiego i Fundacji Libroskop  już po urlopie w komplecie śpieszy z informacją  o zakończeniu konkurs z "Europą jesienią" i "Europą o północy" Dave'a Hutchinsona. Redakcyjne  jury stwierdza, iż na konkurs napłynęły 74 odpowiedzi, w tym  68 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 5  zwycięskich osób o następujących mailach:

1. szymkowd@wp.pl
2. afoch@poczta.onet.pl
3. elff@tlen.pl
4. kuczanka@tlen.pl
5. sandra130885@wp.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe, w tym wypadku wyśle zwycięzcom Dom Wydawbniczy REBIS z Poznania wydawca książek Dave'a Hutchinsona "Europą jesienią" i "Europą o północy" w przekładzie
Mirosława P. Jabłońskiego i Jana Pyki.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się