Konkurs  z filmową okładką "Diuny" Franka Herberta

Konkurs z filmową okładką "Diuny" Franka Herberta

Konkurs z filmową okładką "Diuny" Franka Herberta

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym nowej filmowej edycji powieści Franka Herberta "Diuna. Kroniki Diuny". Tom 1".

Z okazji premiery ekranizacji powieści „Diuna” wydawnictwo REBIS  odpowiadające w Polsce za serię Franka Herberta przygotowało filmowe wydanie pierwszego tomu. Sprawdźcie, jak prezentuje się edycja z okładką dedykowaną filmowi Denisa Villeneuve'a.

Nota o książce:

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.
Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.
 

Fremen utkwił w księciu wzrok, po czym z wolna odsunął swoją zasłonę, odkrywając wąski nos i pełne usta okolone połyskliwą czarną brodą. Niespiesznie nachylił się nad brzegiem stołu i splunął na politurę.
Mężczyźni zaczęli zrywać się od stołu, lecz głos Idaho jak grzmot przetoczył się po sali:
— Stać!
W pełnej napięcia ciszy Idaho rzekł:
— Dziękujemy ci, Stilgar, za dar wilgoci twego ciała. Przyjmujemy go w duchu, w jakim został złożony. — I splunął na stół księciu pod nos, na stronie zaś powiedział: — Nie zapominaj, jak cenna jest tutaj woda, Wasza Wysokość. To był dowód szacunku.

 Opinie o książce:

Diuna jest jedyną w swoim rodzaju powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. Poza Władcą Pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać Arthur C. Clarke

 
Kilka słów o autorze:
 
Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniosły mu jednak przede wszystkim epokowe „Kroniki Diuny” – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu. Na cykl składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.
 
 
Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka).
W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.
 

Tytuł: Diuna. Kroniki Diuny". Tom 1.
Tytuł oryginału:
Autor: Frank Herbert
Przekład: Marek Marszał
Seria: Kroniki Diuny
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: premiera: 12 październik 2021
Wydanie w tej edycji: 1
Objętość: 784 stron
Oprawa: broszurowa klejona
Format: 20.0 x 47 x 13.2 cm
ISBN:978-83-8188-138-8
Cena okładkowa: 39,90 zł

Pytania konkursowe:

 

1. Podaj, ile wydań "Diuny",  w jakiej edycji znajduje się na stronie internetowej Domu Wydawniczego REBIS?
2. Wymień nazwisko i imię słynnego malarza, który specjalnie dla REBIS-u wykonał nową szatę graficzną cyklu o Diunie?
3. Podaj tytuł debiutu filmowego Denisa Villeneuve'a i jaką nagrodę zdobył?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 3 listopada 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs  z filmową okładką "Diuny"Franka Herberta. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone filmowym wydaniem "Diuny. Kroniki Diuny. Tom 1, autorstwa Franka Herberta.

 Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z filmową okładką "Diuny" Franka Herberta ". Na konkurs napłynęły 57 odpowiedzi w tym 49 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. hermiona300@o2.pl

2. datrel@o2.pl

3. agwys7900@o2.pl


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Dom Wydawniczy REBIS

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się