Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Konkurs z IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Udostępnij

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Michaela F.Pattona i Kevina Cannona pt. „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

 

 

Nota o książce:

„Komiksowe wprowadzenie do filozofii" to obrazkowa powieść filozoficzna, w której jej autorzy, Michael F. Patton i Kevin Cannon, prezentują wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat, oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat — od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości. Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, Komiksowe wprowadzenie do filozofii przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

Opinia o książce:

„Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. Komiksowe wprowadzenie do filozofii zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie — i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce”.(Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki) 

       „Michael F. Patton i Kevin Cannon dokonali rzeczy nadzwyczajnej: opracowali ścisłe wprowadzenie do filozofii w formie powieści obrazkowej. W obecnych czasach, naznaczonych ideologicznymi, ekonomicznymi i politycznymi atakami na edukację, trzeba w sposób szczególny rozniecać zapał do nauki i dociekań zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Z humorem, w optymalnym tempie i za pomocą wyśmienitych ilustracji obaj autorzy w sposób prosty, ale i precyzyjny objaśniają czytelnikowi najważniejsze poglądy czołowych postaci z dziejów filozofii, odnosząc ich myśl do innych dziedzin oraz konsekwentnie angażując czytelnika w wielkie dyskusje zachodniej tradycji intelektualnej”.(Mark Lance, profesor prawa, profesor w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju, Georgetown University) 

„Komiksowe wprowadzenie do filozofii jest inteligentne, zabawne i aktualne. Patton i Cannon przywracają do życia świat filozofii, bawiąc nas bez nadmiernego upraszczania tematyki. Ci wszyscy, którzy dotychczas nie zaznali przyjemności filozofowania, z powodzeniem mogą zaczynać od tej właśnie książki”.(Todd May, profesor nauk humanistycznych, Clemson University) 

Kilka słów o autorach:

Michael F. Patton jest profesorem filozofii oraz koordynatorem programu filozoficzno-religijnego na Uniwersytecie w Montevallo w stanie Alabama (USA). Mieszka w Montevallo ze swoją żoną Cheryl.

Kevin Cannon jest wielokrotnie nagradzanym ilustratorem. Opracował graficznie kilka komiksów edukacyjnych, m.in. Evolution oraz The stuff of Life (obydwa wydane przez Hill and Wang). Mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

Tytuł: Komiksowe wprowadzenie do filozofii
Tytuł oryginału: The Cartoon Introduction to Philosophy
Autorzy: Michael F. Patton, Kevin Cannon
Przełożył Paweł Borkowski
Seria: Filozofia
Kategoria: książki filozoficzne, podręcznik
Wydawca: Instytuty Wydawniczy PAX
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2016  
Wydanie: I
Objętość: 176 stron
Format 168 x 236 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-211-1990-8
EAN: 9788321119908
Cena sugerowana: 36.75 zł
Cena u Wydawcy: 33, 08 zł 

Pytania konkursowe:

1. O co chodzi w filozofii wg. autorów książki?

2. Kto pełni funkcję przewodnika po  „Komiksowym wprowadzeniu do filozofii"? 

3. Kto to powiedział: „Lepiej oświecać niż tylko świecić; lepiej przekazywać innym przemyślane prawdy niż tylko rozmyślać"?

4. Z jakim filozofem chciałbyś się spotkać w zaświatach? Uzasadnij to? 
     Najciekawsze wypowiedzi będą nagradzane!


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 14 listopada 2016 na adres 
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl tytule wpisując „Konkurs z IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami książki Michaela F.Pattona i Kevina Cannona pt. „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

KONKURS ZAKOŃCZONY!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się