Konkurs z książką Adama Makosa "Szpica"

Konkurs z książką Adama Makosa "Szpica"

Konkurs z książką Adama Makosa "Szpica"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym publikacji Adama Makosa pt. Szpica. Od Wału Zachodniego do Zagłębia Ruhry".

Bestseller Amazona, „New York Times”, „Wall Street Journal”, „Los Angeles Times”, „USA Today”

Autor bestsellerowych "Rycerzy wojennego nieba" przedstawia autentyczną historię dwóch żołnierzy, pojedynku pancernego, który stoczyli, i niezwykłej więzi, która połączyła dawnych wrogów.

Clarence Smoyer, czołgista amerykańskiej 3. Dywizji Pancernej „Spearhead”, to spokojny chłopak z Pensylwanii. Od przybycia do Europy w 1944 r. załoga jego shermana toczy ciężkie walki na Wale Zachodnim i w Ardenach, obserwując, jak Amerykanie giną w nierównym starciu z niemieckimi czołgami. Clarence, świetny celowniczy, trafia do pershinga, jednego z 20 nowych wozów dostarczonych na Stary Kontynent. To potężna broń, ale i wielka odpowiedzialność. W czasie wyzwalania Kolonii pojedynek Smoyera z niemieckimi czołgistami zostaje uwieczniony na taśmie filmowej i tam też po raz pierwszy spotyka on Gustava Schaefera, młodego celowniczego wysłanej z samobójczą misją pantery. Ich drugie spotkanie, niemal 70 lat po tych wydarzeniach, to pojednanie dawnych wrogów i wzruszający finał dramatycznej wojennej historii, która w niezwykły sposób sprzęgła ich losy.

Opinia o książce:

Kompania braci w amerykańskim czołgu…Makos zabiera czytelników do wieży pershinga i pokazuje starcia dorównujące najlepszym momentom Furii. Wspaniała opowieść bitewna i hołd złożony zwykłym wojownikom. - Jonathan W. Jordan, „Wall Street Journal”.

Kilka słów o autorze:

Adam Makos (ur. 1981) to dziennikarz, historyk i redaktor. Jego dziadkowie brali udział w II wojnie światowej – jeden służył w Marines, drugi latał B-17. Wydawana z kolegami gazetka przerodziła się w magazyn historyczny „Valor”, którego wydawcą został Makos w wieku 18 lat. Od tego czasu przeprowadził mnóstwo wywiadów z weteranami, a w 2008 roku towarzyszył 101. Dywizji Powietrznodesantowej w Iraku i siłom specjalnym tropiącym terrorystów z Al-Kaidy. Jedna z opowieści zafascynowała go bez reszty – owocem tej fascynacji jest znana polskim czytelnikom książka "Rycerze wojennego nieba" (REBIS 2014). Ten rewelacyjny debiut 23 tygodnie utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Kolejne jego książki to "Voices of the Pacific", wspomnienia 15 weteranów (zebrane z Marcusem Brothertonem), oraz "Devotion", poruszająca historia z czasów wojny koreańskiej. Charakterystyczną cechą stylu pisarskiego Makosa jest łączenie intensywności ludzkich przeżyć z dynamicznymi opisami akcji bojowych. „Najwspanialsze pokolenie” szybko odchodzi, więc autor ściga się z czasem, by ocalić jak najwięcej wspomnień weteranów, uczcić ich pamięć i dokonania i podzielić się nimi z czytelnikami.


Pytania konkursowe:

 

1. Jak inaczej brzmi nazwa Wału Zachodniego i kiedy powstał?

2. Jaki początkowo kryptonim nosił czołg Pershing, którego roku włączono go do walk na froncie zachodnim?
3. W jakiej dużej bitwie po II wojnie światowej brała udział dywizja „Spearhead”?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 8 maja 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z książką Adama Makosa "Szpica". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone książką Adama Makosa "Szpica. Od Wału Zachodniego dso Zagłębia Ruhry".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką Adama Makosa "Szpica". Na konkurs napłynęły 73 odpowiedzi w tym 66 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. kubatomcz@wp.pl

2. gendun2@interia.pl

3. michuturno@wp.pl


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Dom Wydawniczy REBIS z Poznania

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Karolina Mazur
1. Linię Zygfryda budowano przez trzy lata, od 1936 do 1939.
2. styczeń 1945, gen. Pershing M26
3. Wojna w Zatoce Perskiej w 1991 roku.
Karolina Mazur
1. Linię Zygfryda budowano przez trzy lata, od 1936 do 1939.
2. styczeń 1945, gen. Pershing M26
3. Wojna w Zatoce Perskiej w 1991 roku.
Andrzej Wasilewski
1. Linia Zygfryda budowa trwała od 1936 do 1939 2. M26"Generał Pershing" styczeń 1945 Bitwa o Grzbiet Madinah w Zatoce Perskiej w 1991 roku.
Pawel
1. Linia Zygfryda budowa trwala od 1936 do 1939
2. M26"Generał Pershing" styczen 1945
3.wojna w zatoce Perskiej

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się