"Cegiełki i inne opowiadania", Jan Krzysztof Piasecki,

"Cegiełki i inne opowiadania", Jan Krzysztof Piasecki,

Konkurs z książką "Cegiełki i inne opowiadania"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, zespół Fundacji Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz wydawnictwo Biblioteka Słów zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym ze zbiorem opowiqadań Jana Krzysztofa Piaseckiego pt. "Cegiełki i inne opowiadania".

Nota o książce:

Na „Cegiełki” składa się 11 opowiadań, z których każde stanowi osobną, zamkniętą formę. To, co je scala, to miejsce opisywanych zdarzeń, czyli okolice Sokółki na Podlasiu, gdzie żyją bohaterowie opowiadań Piaseckiego. Bohater książki, pisarz-poeta, przybysz z miasta, poszukując swojego miejsca na ziemi i pomysłu na życie, decyduje się na diametralną zmianę – sprzedaje mieszkanie w Warszawie i kupuje gospodarstwo na odległym od stolicy Podlasiu, na przysłowiowym końcu świata.

Nikt z „tutejszych” nie kryje swojego zdziwienia, a właściwie podejrzliwości wobec przybysza: „Dla nich jestemN inny. Jakbym spadł z Księżyca. Inaczej się ubieram, mówię bez wschodniego akcentu, ale przede wszystkim – co tutaj robię? Gospodarstwo dla przyjemności kupiłem? Będę uprawiał dwa hektary łąk, krzaki, jeziorka i las? To im się w głowie nie mieści. Tu nikt dla przyjemności nie siedzi”.Odnajdziemy tu całą galerię postaci, wrażliwców, cwaniaków, miejscowych pijaczków, ludzi zasiedziałych na tym terenie od pokoleń i takich jak on przybyszów z kosmosu, którzy z różnym powodzeniem realizują swoje pomysły porzucenia starego życia i rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Czy bohater odnajdzie się w nowych warunkach? Czy uda mu się wrosnąć w miejscową społeczność? I czy odnajdzie tu swoje miejsce do życia?

Pytania konkursowe:

 

1. Wymień krainę, która "scala" historię opisywanych przez Piaseckiego zdarzeń?

2. Co fascynuje i jest sensem życia narratora opowiadań o Cegiełce?

3. Czym jest tytułowa Cegiełka?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 28 grudnia  2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs z książką "Cegiełki i inne opowiadania". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  przez wydawnictwo Biblioteka Słów zbiorem opowiadań Jana Krzysztofa Piaseckiego pt. "Cegiełki i inne opowiadania".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl i Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop informują biorących udział w konkursie z książką "Cegiełki i inne opowiadania"o  jego rozstrzygnięciu. Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęły 34 odpowiedzi, w tym 29 prawidłowych. 

Jury wylosowało z pośród nich 3 zwycięskie osoby o następujących mailach:

1. zylkadagmara@gmail.com
2. szymkowd@wp.pl
3. amorek22@vp.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe zwycięzcom prześle wydawnictwo Biblioteka Słów, wydawca opowiadań Jana Krzysztofa Piaseckiego pt. "Cegiełki i inne opowiadania".

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się