Konkurs z książką  Szymona Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia"

Konkurs z książką Szymona Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia"

Konkurs z książką Szymona Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT  zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym powieści Szymona Koprowskiwego pt. "Requiem dla Wrocławia. 

Nota o książce:

 Lata 30. i 40. XXI wieku po katastrofie klimatycznej, która objęła cały świat. Jednak globalny armagedon opisywany jest z perspektywy Wrocławia – spalonego słońcem, martwego pod każdym względem.

Miasto rozedrgane pięćdziesięciostopniowym upałem, zanurzone w absolutnej ciszy, pozbawione mieszkańców, nie jest bytem ważniejszym niż polne kamienie, wyschnięta roślinność czy rdzewiejące, znieruchomiałe tramwaje i samochody. Niezrozumiałym zrządzeniem losu globalną katastrofę klimatyczną przeżył jeden człowiek, wrocławianin. Żyje na krawędzi szaleństwa. Najgorzej znosi nie brak wody, tylko samotność i brak nadziei. Bywa w miejscach, o których za dobrych czasów nie miał zielonego pojęcia. Zagląda do muzeów, bibliotek, kościołów, archiwów, odkrywa przeszłość, wydarzenia z czasów młodości poprzedzające upadek. Zdaje sobie sprawę , że i on swoim bezrefleksyjnym życiem przyczynił się do smutnego końca cywilizacji. W końcu los, Bóg, absolut czy szwankujący umysł (jak było naprawdę, bohater nigdy się nie dowiedział) stawia na jego drodze wybitnie inteligentnego, mówiącego szympansa i od tej pory razem próbują naprawić to, co ludzkość bezpowrotnie zniszczyła…

Pytania konkursowe:

 

1. Podaj imię i nazwisko głównego bohatera? Dla ułatwienia podam, iż kojarzy się z największą plagą Wrocławia

2. Kogo spotyka w kawiarni ogrodu zoologicznego?
3. Co zatapiał w formalinie Koprowski w swojej trzeciej powieści?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 6 lipca  2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując Konkurs z książką  Szymona Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia" Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy  wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone powieścią Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia"

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką  Szymona Koprowskiego "Requiem dla Wrocławia". Na konkurs napłynęły 21 odpowiedzi w tym 16 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. g.wolska@poczta.onet.pl

2. agatafila@op.pl

3. elatomcz@wp.plNagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator Redakcja Portalu Księgarskiego


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Elżbieta
Też czekam na nagrodę.
Grażyna Wolska
Informuję, że nagroda powyższa do mnie nie dotarła.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się