"Gilliamesque", Terry Gilliam

"Gilliamesque", Terry Gilliam

Konkurs z książką Terry'ego Gilliama pt. "Gilliamesque"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, zespół Fundacji Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz wydawnictwo Planeta zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce Teery'ego Gilliama pt. "Gilliamesque".

Nota o książce:

"Gilliamesque” to ilustrowana autobiografia legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców „Monty Pythona”, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie popkultury XX wieku i odkrywa tajniki umysłu jednej z najbardziej nietuzinkowych i nieprzeciętnych postaci w historii kultury.

"Gilliamesque” to ilustrowana autobiografia legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców „Monty Pythona”, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie popkultury XX wieku i odkrywa tajniki umysłu jednej z najbardziej nietuzinkowych i nieprzeciętnych postaci w historii kultury.

Od pozbawionego wygód dzieciństwa w zlodowaciałych pustkowiach Minnesoty, do białej gorączki hollywoodzkiego życia, przez awangardową kontrkulturę Nowego Jorku, Londynu i Los Angeles lat 60. i 70. – życie Terry’ego Gilliama było tak barwne i nieszablonowe jak kręcone przez niego filmy.

W tej opowiedzianej po raz pierwszy historii, reżyser filmów Bandyci czasu, Brazil, Przygody barona Munchausena, The Fisher King, 12 małp, Las Vegas Parano – i oczywiście członek Latającego Cyrku Monty Pythona – wspomina swoje dotychczasowe życie. Pełne nigdy wcześniej nie widzianych ilustracji, zdjęć i komentarzy Gilliamesque łączy aspekty wizualne i werbalne z szorstkim humorem i fascynującymi spostrzeżeniami.

W „przedśmiertnej autobiografii” Gilliama pojawia się także wiele wspaniałych postaci drugoplanowych: George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert de Niro, Brad Pitt, Uma Thurman, Johnny Depp, Heath Ledger i pozostali Pythoni – jak również wiele epizodów z udziałem ludzi, którzy mieli największy wpływ na współczesną kulturę: od Woody’ego Allena do Franka Zappy, od Glorii Steinem do Roberta Crumba, od Richarda Nixona do Huntera S. Thompsona. Spotkania Gilliama ze wspaniałymi i trochę mniej fajnymi są odkrywcze, zabawne i niezwykle interesujące.

Ta książka stanowi wgląd w nietuzinkowy, twórczy umysł i niezrównany portret kultury popularnej drugiej połowy XX w.

Piękna… Gilliam to prawdziwy oryginał i otuchą napawa odkrycie, że wie dokładnie dlaczego jest: nieuporządkowany, ale realistyczny i, jak Hiszpańska Inkwizycja z jego czasów w Pythonie, zawsze niespodziewany. – „Telegraph”.

Wypełniona szczerą mądrością, niewinnością i pełnym zadziwienia zachwytem, od korzeni kreatywności do spojrzenia z perspektywy czasu i wieku… Gilliam nigdy nie nakręcił nudnego filmu i jest niezdolny do napisania nudnego zdania. – „The Independent on Sunday”.

Kilka słów o autorze:

Terry Gilliam jest reżyserem, scenarzystą, animatorem, aktorem i członkiem Monty Pythona. Znany z reżyserowania filmów,które osiągnęły status kultowy, takich jak Brazil (1985), Przygody barona Munchausena (1988), Fisher King (1991), 12 Małp (1995) i Las Vegas Parano (1998), jest zaliczany do największych reżyserów filmowych XX wieku. Wygrał wiele nagród i wyróżnień, a przegrał jeszcze więcej.

Pytania konkursowe:

 

1. Co było jego specjalnością w grupie Monty Pythona?

2. Wymień tytuł magazynu, który wywarł decydujący wpływ na jego późniejszą twórczość?
3. Podaj tytuły dwóch filmów i postacie, które zagrał w nich Terry Gilliam?
4. Wymień tytuły trzech filmów wchodzących w skład jego pierwszej "Trylogii" filmowej?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 19 października  2018 na adres mailowy:gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując Konkurs z książką Terry'ego  Gilliama pt."Gillamesque" Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  autobiografią jego autorstwa pt. "Gillamesque".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl i Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop informują biorących udział w konkursie poświęconemu ilustrowanej autobiografii legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców „Monty Pythona” Teery'ego Gilliama. Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęły 79 odpowiedzi, w tym 71 prawidłowych. 
Jury wylosowało z pośród nich 3 zwycięskie osoby o następujących mailach:

1. xalare@interia.pl
2. frasma2000@wp.pl
3. humanista721@gmail.com

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe  zwycięzcom prześle wydawnictwo Planeta ze Słupska wdawca ilustrowanej autobiografii Terry'ego  Gilliama zatytułowanej "Gilliamesque".


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Sosenka
Cześć! Kiedy będą wyniki konkursu?

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się