Konkurs z książką "Wierny Rusłan"

Konkurs z książką "Wierny Rusłan"

Konkurs z książką "Wierny Rusłan"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce autorstwa Gieorgija Władimowa pt. Wierny Rusłan".

"Wierny Rusłan" - historia obozowego psa jako metafora zniewolenia w totalitarnym świecie!

Chciałbym dzisiaj zaproponować klasykę literatury łagrowej "Wierny Rusłan", autorstwa Gieorgija Władimowa trafi do księgarń 16 marca. To poruszająca książka porównywana z dziełami Sołżenicyna czy Szałamowa.

Nota o książce:

Władimow poprzez historia obozowego psa Rusłana, pokazał całe okrucieństwo sowieckiej machiny łagrowej. W ten sposób stworzył  wstrząsającą metaforę dehumanizacji i zniewolenia w totalitarnym świecie.  

Po likwidacji obozu Rusłan i inne psy wartownicze zostają wypędzeni. Cała sfora błąka się po okolicy i nie potrafi zapomnieć o minionym życiu w łagrze, który uważała za raj. Psy były tam wykorzystywane do zadań wartowniczych, a surowa tresura odcisnęła na nich niezatarte piętno. Tęskniący za służbą Rusłan próbuje sam sobie zorganizować łagrowe życie i poszukuje więźniów, których mógłby nadzorować.

Kilka słów o autorze:

Gieorgij Władimow (1931–2003) – rosyjski pisarz i dysydent. Prześladowany w ZSRR z powodu działalności opozycyjnej, wyemigrował w 1983 roku do RFN. Obywatelstwo rosyjskie przywrócono mu w 2000 roku. Napisał m.in. Katastrofę, Trzy minuty ciszy oraz Generała i jego armię (Rosyjska Nagroda Bookera w 1995 roku). Największy rozgłos przyniósł mu Wierny Rusłan, rozpowszechniany w ZSRR w drugim obiegu, wydany na Zachodzie w 1975 roku i do dziś nieustannie wznawiany na całym świecie.

Pytania konkursowe:

 

1. W jakich latach Władimow napisał "Wiernego Rusłana", i kiedy po raz pierwszy ukazała się oficjalnie?

2. Którą ze swoich książek uważał, za dzieło swego życia?

3. Wymień, jakiej rasy był pies obozowy "Rusłan"


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 5 maja 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z książką "Wierny Rusłan" .Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone powieścią Gieorgija Władimowa pt. "Wierny Rusłan".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką "Wierny Rusłan".  Na konkurs napłynęły 67 odpowiedzi w tym 61 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. mprezyna@wp.pl

2. anna555@op.pl

3. ganimedox@gmail.com


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Dom Wydawniczy REBIS z Poznania

 

 

 

 


 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się